Praca z Digital Video

Kiedy po raz pierwszy wejdziesz w świat cyfrowego wideo, prawdopodobnie będziesz pracować z najbardziej popularnymi dostępnymi formatami. Pliki MP4, AVI, MOV i WMV to najczęściej spotykane formaty wideo, ale możesz się zastanawiać, dlaczego istnieje tak wiele różnych popularnych typów. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy dowiesz się, że formaty plików nie są dokładnie takie same jak metody kodowania - możesz więc mieć dwa pliki MP4, z których każdy wykorzystuje inną metodę kodowania. Jeden plik MP4 może być odtwarzany na Twoim starym komputerze typu media center, ale drugi nie.

(Jeśli już czujesz się przytłoczony, możesz po prostu przejść do Koła Zwycięzców po moje rekomendacje. Naprawdę nie musisz rozumieć "dlaczego", jeśli nie chcesz - ale nie zrobię tego zbyt technicznie).

Ponownie, "Dlaczego?!" jest pytaniem, które przeskakuje do myślenia.

Najprostsza odpowiedź jest taka, że każda firma wierzy, że stworzyła najlepszy możliwy sposób kodowania filmów, a żadna z nich nie zgadza się ze sobą. Jeśli jesteś na tyle dorosły, by pamiętać kasety wideo, możesz być również na tyle dorosły, by pamiętać o wojnach formatów pomiędzy VHS i Betamaxem (lub ostatnio, pomiędzy Blu-ray'em i HD-DVD). Ta sama zasada obowiązuje w przypadku filmów cyfrowych, z wyjątkiem tych, które zostały nagrane w ekstremalnych warunkach. W rezultacie, istnieje znacznie więcej sposobów kodowania wideo niż cztery popularne typy plików, które mogą skłonić Cię do uwierzenia.

Na szczęście, dzięki coraz szerszemu zastosowaniu standardów kodowania H.264 i H.265, w sektorze tym rozwinęły się ostatnio pewne porządki. H.265 jest w stanie obsługiwać pliki wideo o bardzo wysokiej rozdzielczości do 8K UHD, osiągając jednocześnie dwukrotnie wyższy poziom kompresji niż H.264. Niestety, nadal istnieje wiele filmów, które nie korzystają z tych standardów i wiele starszych urządzeń, które ich nie obsługują. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wysokowydajnych kodeków wideo (HEVC), możesz przeczytać o nich tutaj, w Wikipedii.

Kiedy już owiniesz głowę wokół ciągłej walki pomiędzy różnymi twórcami kodeków wideo a drobiazgowymi urządzeniami, naprawdę zaczniesz doceniać jak cenny jest dobry konwerter wideo. Ale tylko dlatego, że konwerter może konwertować filmy między formatami nie musi oznaczać, że może je prawidłowo przekonwertować. Czasami jest to kwestia twojej wiedzy i umiejętności, ale czasami jest to wina samego programu. Są profesjonaliści zajmujący się edycją filmów, którzy wykonują konwersje na pełny etat, ale nie przeglądamy oprogramowania pro-level - ten artykuł jest skierowany do przeciętnego użytkownika komputera.

Zazwyczaj, gdy program przetwarza pliki cyfrowe, albo może je odczytać i przekonwertować, albo nie - ale w przypadku wideo konwerterów, niektórzy wykonują lepszą pracę przy konwersji niż inni. Powinieneś być w stanie uzyskać doskonały transfer bez względu na to, pomiędzy jakim formatem konwertujesz, ale nie zawsze tak się dzieje w każdym programie. Na szczęście dla Ciebie, przetestowaliśmy je wszystkie i możemy Ci powiedzieć, które są warte użycia, a których należy unikać!

Jak wybieramy zwycięzców

Oto lista pytań, które zadawaliśmy podczas przeglądania każdego programu:

Czy oferuje on szereg wstępnie ustawionych profili konwersji?

Jednym z najczęstszych powodów konwersji pliku wideo jest to, że chcesz mieć pewność, że będzie on odtwarzany na konkretnym urządzeniu - ale zapamiętanie wszystkich różnych szczegółów na temat tego, jakie formaty każde z Twoich urządzeń może obsługiwać, to ogromny ból głowy. Dobry konwerter wideo weźmie to pod uwagę dzięki szeregowi presetów zaprojektowanych dla konkretnych urządzeń, co pozwoli Ci skupić się na oglądaniu wideo zamiast majstrować przy ustawieniach.

Czy obsługuje on wideo o bardzo wysokiej rozdzielczości?

Wideo 4K nie jest jeszcze tak popularne jak 1080p HD, ale zdecydowanie rośnie. Youtube oferuje nawet kilka filmów 8K do transmisji strumieniowej, pomimo tego, że jest bardzo mało ekranów 8K dostępnych dla konsumentów. Bez względu na rozdzielczość, z jaką pracujesz, będziesz chciał mieć pewność, że Twój konwerter wideo sobie z tym poradzi, więc nie będziesz musiał szukać nowego później.

Czy proces konwersji jest szybki?

Praca z cyfrowym wideo może być niezwykle czasochłonna, zwłaszcza praca z wysokimi rozdzielczościami i dużą ilością klatek na sekundę. Filmy wyświetlane z prędkością 60 klatek na sekundę (FPS) wyglądają niewiarygodnie płynnie, ale każda sekunda ma dwa razy więcej danych do konwersji niż film 30 FPS. Nawet w przypadku szybkich procesorów wielordzeniowych istnieje ogromna różnica prędkości pomiędzy programami do konwersji. Złe konwertery wideo mogą czasami nawet trwać tyle samo czasu, ile trwa konwertowanie wideo, podczas gdy dobre skorzystają z wszystkich nowoczesnych technologii CPU i GPU, aby konwertować tak szybko, jak pozwala na to Twój sprzęt.

Czy proces konwersji jest dokładny?

Podczas gdy wideo konwertery różnią się ogromnie szybkością konwersji, nie wszystkie z nich są jednakowe pod względem jakości konwersji. Jeśli kiedykolwiek próbowałeś przesyłać strumieniowo obraz z Netflixu przez wolne łącze internetowe, będziesz wiedział, jak pogarsza się jakość, gdy Twoje połączenie jest zbyt wolne. Netflix odtwarza plik o niższej jakości, który odrzuca niektóre dane obrazu, a ty zaczynasz dostrzegać błędy wizualne znane jako "artefakty kompresji". Złe konwertery wideo mogą tworzyć podobne niepożądane wizualne artefakty, rozmycie ruchu lub problemy z kolorami, podczas gdy dobre konwertery będą bardzo zbliżone do osiągnięcia dokładnej repliki oryginalnego pliku źródłowego.

Czy zawiera on jakieś funkcje edycyjne?

Istnieje wiele powodów, dla których warto konwertować filmy pomiędzy formatami, niezależnie od tego, czy produkujesz filmy dla klientów, czy konwertujesz swoje stare domowe filmy do bardziej nowoczesnych formatów cyfrowych, czy cokolwiek pomiędzy nimi. W wielu z tych sytuacji użyteczne może być posiadanie kilku podstawowych opcji edycji, takich jak przycinanie, znakowanie wodne i regulacja głośności. Jeśli chcesz zrobić poważną edycję, będziesz potrzebował dedykowanego edytora wideo, ale możliwość wykonywania prostych edycji podczas procesu konwersji może zaoszczędzić Ci kłopotów z radzeniem sobie z drugim programem.

Czy jest on łatwy w użyciu?

Jak w przypadku wszystkich programów, łatwość obsługi jest jednym z najważniejszych aspektów dobrego programu do konwersji wideo. Najpotężniejsze oprogramowanie na świecie jest bezużyteczne, jeśli jest zbyt frustrujące w użyciu, a konwersja wideo nie zawsze jest najprostszym procesem. Dobry konwerter wideo będzie miał dobrze zaprojektowany interfejs, aby proces był tak łatwy, jak to możliwe.

Zwycięzcy

Najlepszy płatny konwerter wideo

Konwerter wideo Movavi (Mac/Windows)

W przeszłości recenzowałem oprogramowanie Movavi (zobacz moją recenzję MOVAVI Video Editor) i z przyjemnością donoszę, że ten konwerter wideo kontynuuje ich tradycję prostego, przyjaznego dla użytkownika oprogramowania. Dostępny w konkurencyjnej cenie zarówno dla Windows jak i Mac, przetestowałem obie wersje i stwierdziłem, że działają identycznie z tym samym interfejsem użytkownika. Zrzuty ekranu w tej recenzji są z wersji dla Windows, ale jedyny sposób można powiedzieć, to z paska menu programu i czcionek.

MVC oferuje 7-dniową bezpłatną wersję próbną, ale pozwala tylko na konwersję pierwszej połowy plików wideo. Jest to więcej niż wystarczające, aby dać ci poczucie, czy chcesz kupić oprogramowanie, czy nie, jeśli ta recenzja nie jest wystarczająca, aby cię przekonać.

Prosty, łatwy w użyciu interfejs. Może nie wygrać nagród za wzornictwo, ale jest dobry do interakcji z użytkownikiem.

Praca z MVC jest dość prosta: przeciągnij i upuść multimedia do głównego okna, lub użyj przycisku "Add Media" w lewym górnym rogu. Po wybraniu pliku, MVC przetworzy go, identyfikując format źródłowy i aktualny rozmiar, a także pokazując aktualne opcje wyjściowe i wyświetlając ostateczny skonwertowany rozmiar pliku z tymi ustawieniami.

Jeśli posiadasz specjalny sprzęt, który może pomóc w konwersji wideo (wspierane są akceleratory sprzętowe Intel, AMD i Nvidia), zostaniesz powiadomiony, że jest on aktywny. Jest to szczególnie ważne podczas pracy z plikami UHD, ponieważ wideo 4K ma cztery razy więcej danych obrazu do przetworzenia niż wideo 1080p. W przypadku jednego z moich plików testowych, powiadomił mnie, że jest bardzo niska głośność, co jest bardzo przydatną funkcją, jeśli konwertujesz długie filmy. Nie ma nic bardziej irytującego niż czekanie na zakończenie konwersji, tylko po to, aby zdać sobie sprawę, że nie słychać żadnego z audio!

Movavi poprawnie zidentyfikowało fakt, że plik źródłowy ma niski poziom głośności.

Kliknięcie ostrzeżenia o niskim poziomie głośności otwiera sekcję Audio w panelu edycji, z przydatnymi opcjami regulacji głośności, normalizacji zapobiegającej wydmuchiwaniu błon bębenkowych w bardzo głośnych sekcjach, a nawet prostego usuwania szumów.

Kliknięcie ostrzeżenia o niskim poziomie głośności powoduje przejście do sekcji Audio w panelu Edycja.

Jak widać, istnieje szeroki zakres opcji edycji, w tym przycinanie, obracanie, stabilizacja oraz szereg efektów specjalnych i korekt kolorów. W razie potrzeby można także dodawać napisy w postaci twardych kodów lub prostych znaków wodnych.

Nie zawracaj sobie głowy tym całym wirowaniem, mały kotku!

Ponieważ większość przypadkowych magnetowidów używa prawdopodobnie swoich smartfonów, być może najbardziej przydatna jest funkcja rotacji bez konwersji. Pozwala ona na poprawienie orientacji wideo bez konieczności konwertowania go lub utraty jakiejkolwiek jakości.

Dla tych z Was, którzy pobierają dużo plików wideo lub nagrywają własne strumienie na żywo, możliwe jest ustawienie "Folderu obserwacji", aby umożliwić natychmiastową konwersję wszelkich plików wideo, które są zapisane w określonym folderze.

Wielu przypadkowych użytkowników nie chce zawracać sobie głowy poznawaniem wszystkich szczegółów dotyczących kompresji wideo i formatów kodowania, dlatego Movavi dołączyło kilka profili urządzeń, aby uprościć ten proces. Jeśli nie jesteś pewien, jakiego formatu potrzebujesz, możesz podłączyć swoje urządzenie, a MVC spróbuje je wykryć i zaproponuje najlepszy profil wyjściowy.

Niestety, nie jest to do końca właściwe dla urządzenia. Moim urządzeniem jest P20 Pro, który ma rozdzielczość ekranu 2240×1080, chociaż żaden standardowy format wideo nie będzie pasował do tego formatu.

Podczas gdy Movavi nie wykrył poprawnie mojego P20 Pro, to nie prawidłowo zidentyfikować mój stary iPhone 4, a profil, że sugerowałoby to zadziałało wystarczająco dobrze. Jednak program ma profil z moją poprawną nazwą urządzenia, więc jest to trochę dziwne, że nie pasuje do niego prawidłowo.

Ogólnie rzecz biorąc, doskonałe wsparcie formatu Movavi, szybkie konwersje i prosty interfejs sprawiają, że jest to świetny wybór dla każdego, kto potrzebuje do konwersji dużej liczby filmów. Proste, ale skuteczne narzędzia do edycji zachowują właściwą równowagę w stosunku do dedykowanego edytora wideo, oszczędzając Ci kłopotu z dodaniem kolejnego programu do Twojego zestawu narzędzi programowych.

Pobierz MOVAVI Video Converter

Najlepszy darmowy konwerter wideo

Hamulec ręczny (Mac / Windows / Linux)

Handbrake rozpoczął się jako projekt dewelopera Erica Pettita, który napisał pierwszą wersję oprogramowania w 2003 roku. Od tego czasu przyczyniło się do tego wiele osób, a dzięki prostemu interfejsowi, wysokiej jakości konwersji i wieloplatformowej kompatybilności stał się on jednym z najczęściej używanych darmowych konwerterów wideo.

Hamulec ręczny jest oparty na potężnym programie z linii poleceń FFmpeg, ale nie będziesz musiał uczyć się o argumentach, wyrażeniach i operatorach tylko po to, aby zmienić swoje słodkie kocie wideo w coś, co babcia może oglądać w domu. Interfejs jest dość prosty i pozytywny w porównaniu z większością wolnego oprogramowania.

Przynajmniej na początku interfejs jest dość prosty. Kiedy już zaimportujesz swój plik źródłowy, sprawy szybko stają się bardziej mylące. Być może, co nie jest zaskoczeniem, wersja MacOS-a Handbrake'a wygląda znacznie ładniej, a układ przycisków jest nieco bardziej spójny, nawet jeśli jest to tylko kwestia odstępów. Ogólnie rzecz biorąc, układy są identyczne, choć elementy zostały nieco przeorganizowane w kilku miejscach, aby pogrupować je bardziej logicznie. Oto interfejs MacOS Handbrake:

Jeśli robisz tylko podstawowe konwersje formatów, możesz po prostu zignorować większość ustawień. Załaduj plik, znajdź menu rozwijane Preset, wybierz profil urządzenia lub inny preset, który pasuje do tego, czego potrzebujesz, ustaw nazwę pliku "Zapisz jako" na dole, a następnie kliknij przycisk "Uruchom kod" na górze. Istnieje przyzwoity zakres profili urządzeń, i zawsze można je zignorować lub zmodyfikować w razie potrzeby.

Jeśli chcesz dokonać jakichkolwiek zmian w swoim filmie, Handbrake oferuje kilka opcji, choć w większości mają one związek z jakością i charakterem samego filmu. Nie ma opcji przycinania, chociaż można wykonać podstawowe obracanie, usuwanie szumów i konwersję skali szarości. Jeśli chcesz mieć więcej funkcji do edycji, musisz przejść do naszego płatnego zwycięzcy, Movavi Video Converter.

Pomysł, że Deinterlacing jest ważniejszy lub częściej używany niż rotacja jest zabawny, ale mimo to, wolne oprogramowanie jest darmowe, a zespół Handbrake'a jest mistrzem w wykonywaniu tej całej pracy!

Handbrake oferuje kilka niezwykle podstawowych opcji konwersji wsadowej, ale musisz zastosować te same opcje konwersji do każdego przetwarzanego pliku. Dla większości ludzi nie będzie to łamanie zasad handlu, ale przeprojektowany interfejs może usprawnić większość procesu konwersji.

Ogólnie rzecz biorąc, Handbrake jest przyzwoitym wyborem, jeśli masz napięty budżet i nie masz nic przeciwko temu, że masz do czynienia z nieporęcznym interfejsem. Zapewnia on szybkie, wysokiej jakości konwersje i obsługuje przyzwoity zakres formatów plików. Na pewno nie możesz się sprzeczać z ceną - a nie z linią poleceń w zasięgu wzroku!

Uwaga dla użytkowników Handbrake'a z Nvidia G-Sync Monitors: Podczas testowania wersji dla Windows zauważyłem, że mój monitor G-Sync odświeża się bardzo dziwnie i migocze, gdy okno Handbrake'a jest aktywne lub przesuwa się po ekranie. Aby to skorygować, otwórz panel sterowania Nvidia, przejdź do 'Manage 3D Settings' i ustaw aplikację Handbrake tak, aby wymusić domyślnie G-Sync. Nawet jeśli masz do dyspozycji globalne ustawienie, aby je włączyć, dodanie go do konkretnej aplikacji rozwiązuje problem migotania.

Konkurs płatny

Wondershare Video Converter (Windows, Mac)

Uwaga: większość zrzutów ekranu w tej recenzji pokazuje wersję dla Windows, ale testowałem WVC również na macOSie z podobnymi wynikami.

A Discovery About Wondershare Oryginalnie, kiedy zaczynałem pisać tę recenzję, byłem zadowolony z Wondershare Video Converter - aż do momentu odkrycia Aimersoft Video Converter. Zaskakująco, wyglądało to dokładnie tak, jak Wondershare Video Converter, a moją pierwszą myślą było to, że Aimersoft po prostu skopiował program Wondershare. Okazuje się, że prawda jest o wiele obca - i prawdopodobnie gorsza. Aimersoft, Wondershare i inny deweloper znany jako iSkySoft są w rzeczywistości tą samą firmą, oferującą to samo oprogramowanie. Nie jest to pierwszy raz, kiedy firmy te działają bez recenzji, ponieważ mają negatywne interakcje z Macworldem i Lifehackerem. Dowiedz się więcej o nich tutaj. Dodatkowo, podczas badania innych programów do konwersji wideo wymienionych w tej recenzji, zauważyłem, że w wielu przypadkach, Wondershare kupił reklamy na ich konkurenta wyszukiwania słów kluczowych. Jest to dość standardowa praktyka - ale to, co nie jest tak standardowe, to że ich reklamy udają oprogramowanie konkurencji. Można było łatwo kliknąć na ogłoszenie z tytułem innego programu i wylądować na stronie internetowej Wondershare. Pomimo tych problemów, Wondershare opracował świetny program i chciałbym, aby byli skłonni pozwolić mu stać na własną rękę bez uciekania się do tego rodzaju taktyki marketingowej. Etyka ma znaczenie!

Wondershare był bardzo blisko zdobycia nagrody dla najlepszego konwertera wideo. Jest łatwy w użyciu, szybki i skuteczny, choć rewelacje o ich podejrzanych taktyk marketingowych uczynić mnie zdecydowanie nieszczęśliwy. To wstyd, bo oprogramowanie robi konwersji wideo bardzo dobrze, a także zawiera szereg pomocnych dodatków, takich jak online do pobrania wideo, rejestrator ekranu i serwera mediów do udostępniania swoich plików do telewizorów wyposażonych w DNLA lub innych urządzeń.

Wondershare Video Converter jest dostępny zarówno dla systemów Windows i Mac, a w przeważającej części dwa programy działają identycznie z bardzo podobnych interfejsów, więc będę trzymać się korzystania z zrzutów ekranu Windows dla spójności. Przetestowałem kilka innych produktów Wondershare, i wszystkie one wydają się dzielić prosty, nieskomplikowany styl projektowania. Wondershare Video Converter nie jest wyjątkiem, który jest odświeżający zmiana z niektórych innych konwerterów wideo, które recenzja.

Interfejs w wersji dla Windows

Interfejs w wersji Mac

Jedyną różnicą pomiędzy tymi dwoma platformami jest to, że wersja Windows pozwala na konwertowanie wideo do popularnych formatów wirtualnej rzeczywistości, podczas gdy wersja Mac nie. Wersja na Maca zapewnia narzędzie do konwersji płyt DVD na pliki ISO, które nie jest dostępne w wersji na Windows, ale żadne z tych narzędzi nie jest moim zdaniem szczególnie potrzebne.

Ustawienie procesu konwersji wideo jest niezwykle proste i wymaga jedynie kilku kliknięć. Jeśli chcesz zrobić trochę podstawowej edycji wideo przed rozpoczęciem procesu konwersji, kontrole są dostępne tuż pod miniaturką wideo. Możesz przyciąć sekcje za pomocą ikony nożyczek lub użyć ikony kadrowania, aby uzyskać dostęp do elementów sterujących rotacją. Możesz także zastosować różne efekty do filmu, dodać znak wodny, dodać napisy i dostosować głośność.

Jeśli nie jesteś pewien, jakiego formatu wideo potrzebujesz, przy wyborze formatu wyjściowego możesz skorzystać z jednego z wstępnie skonfigurowanych profili urządzenia. Nie jest to pełna lista, ale obejmuje prawie wszystkie najpopularniejsze smartfony, konsole do gier, a nawet niektóre czytniki książek elektronicznych, takie jak Kindle Fire i Nook.

Nie mam miejsca, aby przejść przez wszystkie dodatkowe narzędzia zawarte tutaj, ale możesz przeczytać moją pełną recenzję Wondershare Video Converter tutaj na SoftwareHow.

AVS Video Converter (tylko Windows)

Uwaga: AVS Video Converter jest dostępny tylko w ramach oferty pakietowej z 4 innymi programami AVS)

AVS Video Converter to przyzwoity, lekki program, który obsługuje podstawową konwersję wideo dla wielu popularnych formatów, choć był to jeden z wolniejszych konwerterów, które testowałem. Wyczerpująca lista profili urządzeń jest dołączona, więc jeśli próbujesz sformatować nietypowe urządzenie, takie jak Blackberry lub specjalistyczna tabletka multimedialna, możesz znaleźć profil, który pozwoli na zgadywanie z Twoich konwerterów.

AVS zawiera również zaskakująco dobry edytor oparty na ścieżkach, który oferuje podstawowe przycinanie, jak również podstawowy wybór efektów wideo i audio. Prawdopodobnie nie chciałbyś używać żadnego z efektów wizualnych poza transformacją, ponieważ nie można ich mocno dostosować, ale jeśli chcesz zrobić tyle edycji, lepiej jest użyć dedykowanego edytora wideo. Możesz również przeczytać naszą recenzję edytora wideo AVS tutaj.

Prism (Windows tylko z wtyczką obsługującą MPEG2)

Podczas gdy interfejs Prism jest nieco przestarzały według nowoczesnych standardów, układ jest prosty i efektywny. Zawiera on podstawowy zakres popularnych presetów urządzeń, chociaż może być konwertowany do znacznie większego zakresu formatów, jeśli znasz dokładne specyfikacje, których potrzebujesz. Prawdopodobnie byłoby lepszym wyborem projektowym, aby zwiększyć nieco rozmiar rodzimego okna i umieścić niektóre z tych ustawień nieco bardziej na zewnątrz. Zajęło mi trochę czasu, aby dowiedzieć się, gdzie zastosować kilka dostępnych opcji edycji, znajdujących się z jakiegoś powodu w menu plików.

Opcje edycyjne wydają się być czymś w rodzaju przemyślenia, ale po pewnym czasie okazuje się, że twórcy Prism sprzedają również kilka innych programów, które wszyscy promują. Myślę, że to ma sens, że nie chcą kanibalizować własnego udziału w rynku, ale podstawowe funkcje przycinania nie powinny kraść żadnych klientów.

Jeśli chodzi o rzeczywisty proces konwersji, Prism zapewniał szybkie, dobrej jakości konwersje - przynajmniej wtedy, gdy działał. Mój pierwszy plik z konwersją zamarł w 68% punkcie, chociaż żaden z moich innych testów nie miał żadnego problemu, więc mogło to być tylko jednorazowe zdarzenie (chociaż flukes nie jest tym, czego chcesz od jakiegokolwiek oprogramowania).

Mój pierwszy test z konwersją nie powiódł się w tym momencie (choć nigdy nie powinien był trwać tak długo).

VideoProc (tylko Mac)

Dawniej znany jako MacX Video Converter, VideoProc jest czymś więcej niż tylko konwerterem wideo. Ostatnie odświeżenie dodaje wsparcie dla 4K i pełną akcelerację sprzętową, ale także zawiera narzędzie do przechwytywania ekranu i online video downloader, który działa z szeroką gamą stron internetowych streaming.

VideoProc oferuje bezpłatną wersję próbną, ale długość pliku jest ograniczona do maksymalnie 5 minut. Zmusza również do oglądania rozbryzgowego odliczania ekranu przed rozpoczęciem konwersji, ale nie przeszkadza w ocenie.

Interfejs jest czysty i przejrzysty, a na pierwszym planie znajdują się najczęściej używane ustawienia, jednocześnie ukrywając bardziej złożone opcje. VideoProc zawiera przyzwoity zestaw narzędzi do edycji i regulacji, ale nie zawiera możliwości przycinania filmów.

Jeśli chodzi o rzeczywistą konwersję, VideoProc był jednym z najszybszych konwerterów, jakie testowałem, i obsługuje opcje akceleracji sprzętowej Intel/AMD/Nvidia. Jeśli deweloperzy kiedykolwiek znajdą się w pobliżu, aby wydać wersję dla komputera, może być nowy pretendent do najlepiej płatnego konwertera wideo.

Kilka darmowych alternatyw

Fabryka konwertera wideo Wonderfox HD (tylko Windows)

Jak można się domyślić z nazwy, ten program jest trochę dziwny, dopóki nie zdasz sobie sprawy, że w rzeczywistości jest to pojazd marketingowy dla płatnej wersji programu. Jeśli po prostu dzielisz się prostymi filmami lub pobierasz pliki w niskiej rozdzielczości z ulubionych stron internetowych, to może to być wystarczająco dobre dla tego, czego potrzebujesz. Posiada on doskonałą gamę profili urządzeń, w tym wiele urządzeń, o których nigdy wcześniej nie słyszałem.

Interfejs jest trochę bałaganiarski, wszystkie okna dialogowe są oknami "Tips" i staje się bardziej zabawny tylko wtedy, gdy zaczynają pojawiać się błędy w tłumaczeniu. Ale konwersja jest tam, jak również przycinanie, przycinanie, obracanie i niektóre podstawowe tandetne efekty wideo. Jeśli jednak chcesz przekonwertować na 1080p lub więcej, musisz przejść do płatnej wersji oprogramowania - i w tym przypadku, lepiej wybrać Movavi Video Converter lub jedną z innych opcji płatnych, które oglądaliśmy.

DivX ConverterX (Mac / Windows)

Uwaga: Wersja oprogramowania dla Windows chce również zainstalować Divx Player, Media Server i DivX web player, jak również Avast Antivirus, choć można je pominąć, jeśli chcesz. Wersja dla komputerów Mac zawiera również pewne "opcjonalne" oprogramowanie innych firm (przeglądarki Opera i Firefox), ale można je również pominąć - wystarczy zwrócić uwagę podczas procesu instalacji.

DivX ConverterX podąża za dość standardowym modelem interfejsu wideo konwertera, choć uważam, że błyszczący wygląd trochę rozprasza uwagę i datowane.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to przyzwoity konwerter wideo, choć naprawdę chcą, aby uaktualnić do wersji Pro oprogramowania. Wydaje się, że jest to o wiele bardziej reklama dla Pro niż rzeczywisty wolny konwerter wideo, ale to wydaje się być wspólnym tematem wśród tych wolnych opcji.

Wolna wersja ogranicza twoje narzędzia do edycji i ogranicza niektóre z lepszych opcji konwersji do 15-dniowej lub 30-dniowej próby, w zależności od komponentu. Ale jeśli jesteś zadowolony z interfejsu i tylko podstawowych opcji konwersji, to może być po prostu to, czego potrzebujesz.

FFmpeg (Mac / Windows / Linux)

Jeśli nie czujesz się komfortowo z korzystaniem z wiersza poleceń do obsługi oprogramowania, to może powinieneś już teraz przestać czytać. FFmpeg jest niewiarygodnie wydajny, dostępny dla wszystkich głównych platform, a co najlepsze, jest darmowy - ale nie posiada graficznego interfejsu użytkownika. Niektórzy programiści stworzyli graficzne interfejsy użytkownika, które znajdują się na szczycie FFmpeg, aby nieco ułatwić ten proces (jak Handbrake, nasz wolny zwycięzca), ale często są one tak samo złe jak linia poleceń. Jedyna różnica polega na tym, że nie musisz pamiętać wszystkich komend samemu!

Spójrzcie! Dostępne komendy w największym wideo konwerterze, którego nigdy, przenigdy nie będziesz używał.

Część, którą uważam za najbardziej urzekającą w FFmpeg, znajduje się na stronie projektu - myślę, że jest ona świadectwem tego, do czego ludzie się przyzwyczajają.

Interfejsy z linii poleceń są dość proste, ale dla większości użytkowników są to wciąż zupełnie niezrozumiałe bzdury.

Słowo końcowe

Oto on - najlepsze dostępne konwertery wideo dla Maca, Windowsa i Linuksa, a także kilka opcji, które nie są do końca najlepsze, ale mogą nadal działać dla Ciebie. Ale jeśli ta recenzja przypomniała mi coś w ogóle, to jest to, że jest wielka wartość w trzech rzeczach: obszerne badania, zwracanie szczególnej uwagi przy instalacji nowego oprogramowania, i zawsze trzymać swoje oprogramowanie antymalware aktualne!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz