Realia nowoczesnego wideo online

Kiedy po raz pierwszy zaczynasz szukać programu do pobierania plików wideo online, prawdopodobnie po prostu masz nadzieję na przechowywanie kilku plików wideo do użytku osobistego. Być może zechcesz obejrzeć je na swoim smartfonie podczas porannych dojazdów do pracy bez konieczności korzystania z danych z telefonu komórkowego, albo może zaczniesz tworzyć własne mashupy, remiksy i inne materiały wideo. Bez względu na powód, ważne jest, aby rozważyć konsekwencje tych wyborów.

Usługi strumieniowej transmisji wideo od dawna szukają sposobów na zarabianie na swoich treściach, a Youtube jest doskonałym przykładem udanego modelu. Są ludzie w każdym wieku i z różnych środowisk, którzy zarabiają miliony dolarów rocznie z ich kanałów Youtube, ale są też ludzie, którzy zarabiają tylko tyle pieniędzy, aby kontynuować. Kiedy pobierasz filmy do oglądania później, możesz (nieumyślnie) zabrać część ich dochodów.

Jeśli planujesz tworzyć nowe treści wideo na podstawie czyjejś pracy, bądź bardzo ostrożny i przestrzegaj wszystkich praw dotyczących naruszania praw autorskich. Nie pobieraj i nie zamieszczaj ponownie treści innych osób i nie twierdz, że są one Twoje - to nie tylko przyniesie Ci jakąś złą karmę, ale prawdopodobnie jest to niezgodne z prawem, bez względu na to, gdzie mieszkasz.

Powiedziawszy to, większość praw autorskich zawiera zapis o czymś znanym jako "fair use". Jeśli ponownie publikujesz czyjeś dzieło w sposób, który je przekształca, satyryzuje je lub krytykuje, to zazwyczaj jesteś w zgodzie z prawdą. Niektóre z ulubionych filmów w Internecie wykorzystują w ten sposób inne treści wideo i miejmy nadzieję, że nie spowoduje to żadnych problemów prawnych.

Więc puść wodze swojej kreatywności wideo!

Kiedy już będziesz przy niej pracował, prawdopodobnie będziesz potrzebował jakiegoś oprogramowania do edycji wideo. Na szczęście dla Ciebie, spędziliśmy już trochę czasu przeglądając kilka dobrych opcji tutaj w SoftwareHow. Zapoznaj się z naszymi recenzjami dotyczącymi Adobe Premiere (świetnie nadaje się do pracy na poziomie pro-poziomowym) oraz Adobe Premiere Elements (najlepszy wybór do rozpoczęcia pracy z edycją wideo).

Ważna uwaga: Nie jesteśmy prawnikami i nie jest to porada prawna - oceniamy tylko oprogramowanie innych programistów. Nie ponosimy odpowiedzialności za Twoje działania i gorąco zachęcamy do zapoznania się z Warunkami korzystania z usługi hostingu wideo, z której możesz pobrać oprogramowanie. Do Ciebie należy upewnienie się, że przestrzegasz wszystkich lokalnych praw i umów serwisowych.

Jak wybieramy zwycięzców

W celu odróżnienia ogromnej liczby programów do pobierania z Youtube'a, opracowaliśmy kilka kryteriów, które miałyby wszystkie najlepsze programy do pobierania. Oto lista pytań, które zadawaliśmy podczas przeglądania każdego programu:

Czy oferuje on szereg opcji jakościowych?

Istnieje szeroki zakres jakości w świecie cyfrowego wideo, a transmisja strumieniowa online nie jest tu wyjątkiem. Choć ze względu na przepustowość łącza znalezienie wszędzie filmów o rozdzielczości 1080p nie jest jeszcze standardem, to jednak wiele osób przesuwa kopertę jeszcze dalej. Podczas gdy tworzy bardzo duże pliki, 4K wideo jest najlepszą jakością dostępną obecnie dla ogólnego konsumenta, a Youtube zapewnia opcję jakości 4K dla niektórych treści. Najlepsze programy do pobierania plików wideo pozwolą Ci wybrać żądaną rozdzielczość, w tym opcję pobierania treści w najlepszej dostępnej jakości.

(Jako ćwiczenie techniczne, istnieje kilka fragmentów zawartości Youtube'a dostępnych w rozdzielczości 8K, ale ponieważ jest bardzo mało ekranów z obsługą 8K dostępnych dla ogółu społeczeństwa, nie ma sensu skupiać się na nich w tym momencie).

Czy może automatycznie pobierać całe playlisty?

Jeśli pobierasz tylko jeden film, to robienie wszystkiego ręcznie nie będzie stanowiło problemu. Ale jeśli znalazłeś kilka różnych filmów do zapisania, prawdopodobnie będziesz chciał mieć możliwość zautomatyzowania tego. Na szczęście Youtube od dawna ma możliwość tworzenia własnych playlist wideo, a najlepsze aplikacje do pobrania pozwolą Ci korzystać z tej funkcji z korzyścią dla Ciebie i zaoszczędzić czas, pobierając całe playlisty automatycznie.

Czy oferuje on konwersję wideo natywnie w ramach aplikacji?

Istnieje szeroka gama różnych formatów plików wideo, a nie wszystkie urządzenia mogą odtwarzać wszystkie formaty. W zależności od tego, w jaki sposób planujesz korzystać z zapisanych plików wideo, może być konieczna ich konwersja na inny format. Możesz użyć programu do edycji wideo lub dedykowanego konwertera do obsługi tego etapu, ale o wiele szybciej i wygodniej jest wykonać konwersję plików bezpośrednio w aplikacji do pobierania. Najlepsze programy do pobierania pozwolą Ci na konwersję do popularnych formatów wideo zaprojektowanych pod kątem kompatybilności z szeroką gamą urządzeń.

Czy ma dostępne rozszerzenie przeglądarki umożliwiające szybkie pobieranie plików podczas przeglądania?

Możesz nie być w trybie "pobierz WSZYSTKIE RZECZYWA", gdy znajdziesz coś, co chcesz zapisać, ale po prostu przewijać ulubione strony za pomocą przeglądarki internetowej. Jeśli podczas przeglądania natkniesz się na film, który chcesz pobrać, wygodniej jest mieć zainstalowane rozszerzenie przeglądarki, które pozwala na zapisywanie filmów bez dużej przerwy. Nie wszystkie programy do pobierania oferują tę funkcjonalność, ale jest to miły dodatek.

Czy ogranicza się ona tylko do Youtube'a, czy też można ją pobrać z wielu różnych stron?

Podczas gdy Youtube jest zdecydowanie największym i najbardziej popularnym serwisem do transmisji strumieniowej wideo, to daleko mu do jedynej. Vimeo, DailyMotion, a nawet portale społecznościowe, takie jak Facebook i Instagram, mają bardzo dużo treści wideo. Najlepsze osoby pobierające będą na tyle elastyczne, że będą mogły zapisywać filmy z różnych źródeł treści, a najlepsze będą mogły zrobić to automatycznie.

Czy jest to łatwe w użyciu?

Ostatnią, ale nie mniej ważną kwestią jest przyjazność dla użytkownika. Zapisywanie plików wideo i konwertowanie ich pomiędzy formatami to dla niektórych z nas druga natura, ale nie każdy, kto chce pobrać pliki wideo jest ekspertem komputerowym. Najlepsze programy do pobierania filmów na Youtube powinny być łatwe w użyciu i zapewniać pewien rodzaj samouczka lub bazy wiedzy, aby pomóc swoim użytkownikom w razie jakichkolwiek pytań, które mogą mieć.

Zwycięzcy

Najlepszy płatny Youtube Video Downloader: Wondershare AllMyTube

(Mac/PC)

Wondershare czyni wiele programów w sektorze cyfrowego wideo, a AllMyTube jest doskonałym dodatkiem do ich biblioteki oprogramowania. Obejmuje on bardzo podstawowy wymóg pobierania filmów z Youtube, a następnie idzie znacznie powyżej i dalej. Można pobrać z ponad 10.000 różnych hostów wideo w dowolnej rozdzielczości, a nawet nagranie z dowolnego źródła, że nie można pobrać bezpośrednio. Po pobraniu filmów możesz je przekonwertować na szeroki wachlarz formatów, aby zapewnić, że będą one odtwarzane na dowolnym urządzeniu, które posiadasz. Możesz nawet przenieść je bezpośrednio z programu do mobilnej aplikacji towarzyszącej, co sprawia, że AllMyTube jest Twoim punktem kompleksowej obsługi w zakresie pobierania plików wideo.

Sekcja Download w AllMyTube

Interfejs jest czysto zaprojektowany i dzieli program na 5 podstawowych sekcji: Pobieranie, nagrywanie, konwertowanie, przesyłanie i online. Aby pobrać filmy wideo, należy bez wątpienia odwiedzić sekcję "Pobierz" (pokazaną powyżej). Daje ona proste instrukcje, jak pobierać filmy, choć pierwsza metoda działa tylko z Internet Explorerem lub Firefoxem, a nie z Chrome lub Edge'em. Drugi proces jest prawie tak samo prosty i będzie działał bez względu na używaną przeglądarkę, ponieważ wymaga tylko szybkiego skopiowania i wklejenia adresu URL filmu.

Sekcja nagrywania

Sekcja "Nagrywaj" jest tak samo prosta i wykorzystuje podstawowy rejestrator ekranu do przechwytywania wszystkiego, co może być wyświetlane na ekranie. Po prostu kliknij przycisk "Nagrywaj", ustaw rozmiar obszaru przechwytywania i wybierz, czy chcesz nagrywać dźwięk systemowy, mikrofon, czy oba te elementy.

Ekran rejestratora jest dość prosty w obsłudze i będzie znany każdemu, kto już wcześniej korzystał z podobnego programu - ale dla początkujących jest to równie łatwe do zrozumienia.

Proces konwersji jest tak łatwy, jak pozostałe funkcje: wystarczy wybrać wideo, które chcesz przekonwertować, a następnie wybrać urządzenie, które chcesz odtworzyć wynikowy film. AllMyTube oferuje szeroką gamę presetów urządzenia, od iPhone'a przez Androida po PlayStation Portable i wszystko pomiędzy. Jeśli chcesz usprawnić proces pobierania i konwersji, możesz ustawić AllMyTube na "Pobierz i skonwertuj tryb", a następnie określić, w jakiej rozdzielczości i formacie chcesz wyjść w Preferencjach. Jest to szczególnie pomocne, gdy pobierasz i konwertujesz całą listę odtwarzania filmów.

Jeśli chcesz pobrać kilka filmów jednocześnie, możesz albo pobrać playlisty lub skopiować i wkleić wiele adresów URL. Możesz nawet ustawić program tak, aby po zakończeniu pobierania wykonywał określone czynności, w tym kończył pracę z programem, a nawet wyłączał lub usypiał komputer.

Sekcja Transfer wymaga nieco więcej pracy, ale w zasadzie jest dość prosta. Wystarczy podłączyć urządzenie i kliknąć przycisk "Zainstaluj sterowniki". Nie jestem pewien, dlaczego Wondershare nie zawiera sterowników w pakiecie instalacyjnym, ale przypuszczam, że spowoduje to, że pobieranie będzie znacznie większe, aby pokryć każde urządzenie.

Jednak przy całej pozornej prostocie i pomimo tego, że postępowałem zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie krok po kroku, nie udało mi się sprawić, aby funkcja transferu działała poprawnie na moim pulpicie z moim Samsung Galaxy S7 lub Asus Zenfone 2. Powiedział, że wykrył urządzenie Samsung, ale numer modelu, który wymienia faktycznie odnosi się do Galaxy S6 Edge, który nigdy nie miałem. Co zabawne, link zatytułowany "Co zrobić, jeśli moje urządzenie nie może być połączone z AllMyTube" w rzeczywistości tylko wskazuje na plik instalacyjny dla innego programu Wondershare o nazwie TunesGo.

Sekcja Transfer, gdy działa poprawnie na moim laptopie

Kiedy jednak testowałem go na laptopie, proces działał od razu tak, jak to opisał program i mogłem bez żadnych problemów przesyłać filmy. Nie jestem pewien, co spowodowało ten problem, ale prawdopodobnie jest to spowodowane jakimś dziwnym konfliktem sterowników lub błędną konfiguracją na moim pulpicie, ponieważ w przeszłości miałem podobne problemy z innymi programami. Pewnego dnia będę musiał wytropić przyczynę, ale to będzie historia do innego postu.

Zakładka 'Online' zapewnia po prostu szybki dostęp do niektórych z bardziej popularnych stron internetowych z transmisją strumieniową wideo. Jak zawsze, upewnij się, że masz odpowiednie prawa i uprawnienia przed pobraniem z hosta wideo.

Jeśli kiedykolwiek utknąć podczas korzystania z AllMyTube lub chcesz szybkie wprowadzenie, które obejmuje jak korzystać z wszystkich funkcji, Wondershare zapewnia przyzwoity przewodnik szybkiego startu.

Jeśli nie jesteś pewien, czy AllMyTube jest odpowiedni dla Ciebie, możesz pobrać wersję próbną w celu przetestowania funkcjonalności programu dla siebie. Nie jest ograniczony czasowo sposób, w jaki większość bezpłatnych prób jest dostępna, ale jest ograniczony pod względem tego, które funkcje są dostępne i ile razy można użyć każdego z nich, jak widać poniżej.

Ograniczenia wersji testowej w stosunku do pełnej wersji programu

Ważna uwaga: AllMyTube naprawdę odnosi się do "wszystkich" witryn wideo - w tym witryn zawierających treści dla dorosłych. W rezultacie ten program nie zawsze jest bezpieczny dla rodziny/pracy, ale oferuje "tryb prywatny", który ukrywa i blokuje treści dla dorosłych. Bezpośrednio w programie nie ma żadnych treści dla dorosłych, za wyjątkiem niektórych odniesień w sekcji "Obsługiwane witryny".

Najlepszy darmowy Youtube Video Downloader: 4K Video Downloader

(Darmowe! Dostępne dla Mac/PC)

Nie jestem pewien, czy chodzi o wolne oprogramowanie, które sprawia, że deweloperzy nadają swoim projektom takie podstawowe nazwy, ale przynajmniej nie można ich winić za bezpośredniość. 4K Video Downloader robi dokładnie to, co mówi, i niewiele więcej: pobiera filmy w rozdzielczości do 4K. Możesz pobierać z różnych źródeł, nie tylko z Youtube'a, i możesz skonfigurować subskrypcje kanałów, aby rozpocząć pobieranie automatycznie za każdym razem, gdy nowe wideo zostanie załadowane na kanał.

Proces pobierania jest dość prosty: wystarczy skopiować adres URL do filmu i kliknąć przycisk 'Wklej link'. Odczytuje on adres URL bezpośrednio ze schowka i pyta, w jakiej rozdzielczości i formacie chcesz zapisać klip. Możesz również wyodrębnić dźwięk jako plik MP3, jeśli chcesz.

Jeśli kiedykolwiek pobierasz tylko w jednej rozdzielczości i formacie pliku, możesz włączyć "Smart Mode", który pozwala na określenie ustawień raz, a następnie każde kolejne pobranie odbywa się według tych samych zasad.

Co ciekawe, możesz również zaimportować arkusz kalkulacyjny w formacie CSV zawierający listę adresów URL, choć jeśli chcesz pobrać więcej niż 25 na raz, musisz zakupić klucz licencyjny. Jest to jedyny sposób na pobranie wielu plików na raz, ponieważ 4K Video Downloader nie obsługuje pobierania listy odtwarzania w wersji darmowej. Musisz również zakupić klucz licencyjny, jeśli chcesz pobierać napisy wraz z klipami wideo, choć reszta programu jest całkowicie darmowa. Wygląda na to, że prawie nie chcą, żebyś kupował klucz licencyjny, bo jeśli tylko przeglądasz stronę internetową, to tak naprawdę trudno jest znaleźć link do zakupu.

Są też pewne schludne funkcje ukryte w Preferencjach

Oczywiście minusem tego programu jest to, że nie posiada on żadnych funkcji konwersji lub transferu, chociaż można zapisać pliki w formacie MP4, MKV lub 3GP. Ale jeśli masz napięty budżet i szukasz prostego programu do pobierania wideo, 4K Video Downloader ma cię na pokrycie.

Najlepszy YouTube Video Downloader for Mac: Folx

Darmowa, dostępna wersja PRO (choć prawdopodobnie nie jest potrzebna)

Jeśli szukasz czystego programu do pobierania filmów z serwisu Mac YouTube, to Folx jest dla Ciebie. Aplikacja posiada super elegancki interfejs, który sprawia, że zarządzanie pobranymi plikami jest niezwykle łatwe. Eltima Software, producent Folx, chwali się, że aplikacja jest "darmowym menedżerem plików do pobrania na MacOS z prawdziwym interfejsem w stylu Mac" - i z pewnością spełnia te wymagania. Warto zauważyć, że Folx nie jest w 100% darmowy, ponieważ posiada również wersję PRO, która kosztuje 19,95$, ale nie sądzę, aby warto było kupować wersję PRO tylko po to, aby pobrać filmy na YouTube (różnice pomiędzy wersją Free i Pro wyjaśnię później).

Na początek, to co zwykle robię, to skopiowanie adresu URL filmu z YouTube i wklejenie go w pasku wyszukiwania tuż obok niebieskiej ikony "+". Folx natychmiast wykrywa, że film jest z YouTube i pojawia się nowe okno (patrz zrzut ekranu powyżej). Tam można określić miejsce docelowe, w którym ma zostać zapisany pobrany film, a także zdefiniować ustawienia jakości. Ponieważ moim celem jest rzeczywiście przenieść filmy do mojego iPhone'a i oglądać je podczas dojazdu do pracy lub w powietrzu, zazwyczaj ustawić jakość wideo na 720p lub 360p, ponieważ ma tendencję do zajmowania mniej miejsca na dysku mojego urządzenia (jak jestem pewien, że wiesz, przechowywanie jest cenną rzeczą na iPhone'ach). Jeśli nie masz żadnych problemów z przestrzenią dyskową, możesz ustawić jakość wideo na wyższą rozdzielczość, jeśli chcesz odtwarzać wideo na laptopie lub innym większym ekranie. Po naciśnięciu przycisku "OK", Folx rozpocznie proces pobierania. Prędkość pobierania jest niesamowicie szybka! Z mojego doświadczenia wynika, że zazwyczaj potrzeba kilku sekund, aby zakończyć pobieranie 100MB wideo z YouTube - oczywiście, zależy to również od szybkości Internetu.

Jako miłośnik filmów dokumentalnych, oto zdjęcie pobranego przeze mnie filmu dokumentalnego

Folx oferuje również rozszerzenie dla głównych przeglądarek internetowych (Safari, Chrome, Firefox i Opera), co jeszcze bardziej ułatwia pobieranie filmów. Wystarczy zainstalować rozszerzenie w przeglądarce, choć może być wymagany restart. Gdy natkniesz się na interesujący film w serwisie YouTube, wystarczy kliknąć na ikonę przeglądarki Folx, a aplikacja Folx zareaguje automatycznie.

Jak wspomniałem wcześniej, dostępna jest wersja Pro aplikacji Folx, ale prawdopodobnie nie jest ona potrzebna. Poniżej znajduje się tabela szybkiego porównania, która pokazuje wszystkie różnice pomiędzy tymi dwoma wersjami. Krótko mówiąc, jeśli nie musisz planować pobierania, dzielić ich lub kontrolować szybkości odtwarzania, wersja Free jest całkowicie wystarczająca. Nawet jeśli zdecydujesz się i zechcesz ją później zaktualizować, aplikacja jest niedroga, biorąc pod uwagę jej wartość i wygodę.

Konkurencja płatna

Airy (Mac/PC)

Airy jest bardzo podstawowym programem do pobierania z Youtube'a, co tym bardziej zaskakuje, że prosi Cię o przyjęcie odpowiedzialności za Twoje nawyki użytkowe zanim pozwolisz na korzystanie z programu.

Airy jest jedynym testowanym przeze mnie programem do pobierania filmów, który w ogóle wymieniał potencjalne problemy z prawami autorskimi.

Sam interfejs jest tak podstawowy, jak to tylko możliwe, co jest nieco odświeżające w porównaniu z niektórymi innymi programami do pobierania, które recenzowałem. Wystarczy wkleić żądany adres URL, wybrać rozdzielczość i kliknąć "Pobierz". Zostaniesz poproszony o wybranie lokalizacji do zapisania pliku, i to wszystko, co jest do niego. Wydawało mi się, że pobieranie przebiega dziwnie wolno, ale może być ku temu wiele powodów.

Interfejs jest niezwykle prosty, ale to może być zaletą

Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, bezpłatna wersja próbna Airy pozwala na pobranie tylko 2 filmów przed wymuszeniem zakupu klucza licencyjnego. Jedyną dodaną funkcją, jaką posiada jest ciekawa metoda integracji przeglądarki, która w jakiś sposób wykorzystuje zakładki do uproszczenia procesu kopiowania i wklejania adresu URL filmu. Był to prosty proces i w efekcie działał bezbłędnie.

Biorąc pod uwagę, jak prosty i uniwersalny jest to proces, tym bardziej zaskakujące jest to, że inne programy nie korzystają z tego samego systemu

Pomimo swojej uroczej prostoty, brak funkcji utrzymuje Airy z dala od kręgu zwycięzcy. Ale jeśli chcesz mieć możliwie najbardziej opływowy program do pobierania filmów z Youtube'a, może się okazać, że Airy spełnia Twoje potrzeby.

Replay Media Catcher (Mac lub PC)

Nie testowałem jeszcze wersji tego oprogramowania na Maca, więc nie mogę powiedzieć, dlaczego jest ono o wiele tańsze od wersji na Windows, ale zakładam, że jest ono związane z dostępnymi funkcjami (JP potwierdził to po przetestowaniu go na swoim MacBooku Pro). Wersja dla Windows posiada kilka funkcji, które nie są wymienione na liście funkcji wersji dla Maca, i nie ma w niej Koła Zwycięzcy, częściowo z powodu tej różnicy, a częściowo z powodu jej ogromnej złożoności. Wymagało to zainstalowania szeregu dodatkowych sterowników, urządzeń wirtualnych i dostosowania zasad firewalla tylko po to, aby przejść przez proces konfiguracji, co jest zdecydowanie zbyt duże dla programu do pobierania filmów z Youtube.

Na początku interfejs wydaje się prosty, ale reszta funkcjonalności programu wydaje mi się zbyt skomplikowana. Zapewnia on funkcjonalność nagrywania filmów Youtube, jak również wiele innych usług wideo, a także oferuje funkcję, która odnosi się do cyfrowego rejestratora wideo lub rejestratora do usług streamingowych, takich jak Netflix, Prime Video i Hulu.

Jednak rejestrator nie będzie działał dla mnie, gdy używam metody kopiowania i wklejania adresów URL, a alternatywą jest podanie danych do logowania za pośrednictwem programu, z czym nie czuję się komfortowo - zwłaszcza, gdy wszystkie te usługi zapewniają własne funkcje "Pobierz", które są całkowicie legalne i zgodne z ich odpowiednimi Warunkami Użytkowania.

Jeśli czujesz się komfortowo pracując ze złożonymi programami i szukasz potężnego cyfrowego rejestratora wideo, może Ci się to spodobać, ale na pewno nauczenie się jak go używać zajmie Ci trochę czasu. Istnieją inne programy, które zapewniają podobną funkcjonalność w prostszym i bardziej przyjaznym dla użytkownika pakiecie, a przypadkowi użytkownicy prawdopodobnie lepiej by sobie poradzili z jedną z naszych polecanych aplikacji.

Downie (tylko Mac)

Downie to kolejny świetny program do pobierania filmów z YouTube dla użytkowników komputerów Mac. Przywiązany do szyi z Folxem i prawie wybrałem go jako jednego z zwycięzców, ale jedyne co mnie powstrzymywało to to, że nie pozwala na określenie formatu wideo. Przez większość czasu nie jest to duży problem, ponieważ domyślnym formatem jest .mp4. Ale natknąłem się kilka razy, kiedy filmy były rzeczywiście w formacie WebM, który nie może być odtwarzany na moim iPhone chyba że przekonwertować je do MP4 - to dodatkowy krok i kłopot też. To powiedziawszy, Downie jest pięknie zaprojektowaną aplikacją z niesamowicie eleganckimi interfejsami, a prędkość pobierania jest szybka.

Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji na komputerze Mac. Uruchom ją, a zobaczysz główny interfejs w ten sposób. Rozpoczynasz, kliknij na ikonę wyszukiwania znajdującą się w prawym dolnym rogu, następnie wklej adres URL wideo YouTube, a następnie naciśnij na symbol "+", aby rozpocząć pobieranie. W moim przypadku, zajęło to aplikacji mniej niż 10 sekund, aby zakończyć pobieranie Apple Launch Recap wideo z WIRED. Zwróć uwagę na rozdzielczość, jest to 1920×1080 (Full HD)! Moim zdaniem, jest zbyt wyraźny, aby być odtwarzane na małym ekranie mojego iPhone'a. Gdyby Downie pozwolił mi określić rozdzielczość, byłoby to idealne rozwiązanie i nie mam problemu z przełączeniem się na aplikację do pobierania z YouTube.

Jedną z rzeczy, które szczególnie lubię w Downie (a których Folx nie oferuje), jest funkcja pobierania wsadowego - możesz wprowadzić wiele adresów URL wideo do Downie i pobrać je wszystkie na raz. Dzięki temu oszczędzasz czas bez ręcznego kopiowania i wklejania jednego po drugim, co szybko staje się nudne.

Leawo Youtube Downloader (Mac/PC)

Po pobraniu programu odkryłem, że Leawo wprowadzał mnie w błąd co do tego, co dokładnie instalowałem. Strona, z której pobrałem program, wskazywała, że otrzymałem tylko Youtube Downloader, ale w rzeczywistości pobrał on pełny program medialny Leawo o nazwie 'Leawo Prof. Media'. Program ten wydaje się pełnić funkcję koncentratora łączącego szereg 8 różnych programów fabularnych, choć chciałem tylko jeden.

To rodzaj wstydu, ponieważ w pewnym sensie jest to dobry program - ma szeroki zakres funkcji z ładną wbudowaną przeglądarką do pobierania z Youtube. Można go pobierać z wielu różnych hostów wideo, ale interfejs użytkownika może być dość frustrujący. Jak widać powyżej, trudno jest odróżnić różne pliki i ustawienia, które oferuje do pobrania. W niektórych przypadkach nie można nawet odczytać wszystkich informacji, które oferuje, i nie ma możliwości dostosowania rozmiaru panelu wyboru plików. Wersja, której właściwie chciałem - wideo 1080p MP4 z dźwiękiem, najpopularniejszy format - nie bez powodu znajduje się na dole listy.

Przy odrobinę większej pracy nad interfejsem (i stroną internetową, która jasno komunikuje jaki program rzeczywiście pobierasz) ten program mógłby być prawdziwym pretendentem. Ale na razie, lepiej jest mieć bardziej przyjazny wybór dla użytkownika.

Xilisoft Youtube Video Converter (Mac/PC)

Xilisoft podąża za trendem deweloperów, którzy nie zadają sobie trudu nadawania swoim programom kreatywnych nazw, ale prosta nazwa opisuje prosty program. Możesz pobierać filmy z Youtube'a, ale żadne inne hosty wideo nie są obsługiwane. Możesz pobierać w dowolnej rozdzielczości, ale nie możesz pobierać playlist lub partii filmów jednocześnie. Możesz dodać wiele plików do pobrania, ale nie możesz kontrolować ich kolejności ani priorytetu.

Jedyną częścią programu, która nie jest zakwalifikowana jako "ale nie możesz", jest aspekt konwersji, który jest dobrze zrobiony i pozwala na konwersję filmów do różnych formatów wraz z profilami specyficznymi dla urządzenia, aby konwersja była łatwa. Jednak wydaje się, że jest to jedyny aspekt programu, który jest w pełni zrealizowany, więc jeśli masz zamiar wydać pieniądze na wideo konwertera jesteś lepiej z naszego wyboru koła zwycięzcy.

Darmowe alternatywy

Szybka informacja o "Wolnym" Oprogramowaniu: Niektórzy deweloperzy, którzy wypuszczają oprogramowanie za darmo, są zainteresowani wspieraniem społeczności open source, ale jest jeszcze sporo takich, którzy wypuszczają "wolne" oprogramowanie, które zarabia pieniądze w inny sposób (np. pokazując reklamy). Niektórzy programiści mają do czynienia z pozbawionymi skrupułów firmami, które pakują reklamę w swoje oprogramowanie, a usunięcie jej po zainstalowaniu może być wielkim kłopotem. Podczas procesu recenzji natknąłem się na kilka programów, które próbowały zainstalować niechciane programy (które natychmiast je zdyskwalifikowały), więc lista jest nieco krótsza niż bym chciał. Żaden z wymienionych tu programów nie został dołączony do listy w momencie pisania tej recenzji, ale deweloperzy często zmieniają swoje strategie zarabiania pieniędzy. Zawsze aktualizuj swoje oprogramowanie antywirusowe i antymalware!

Youtube Downloader HD (Mac/PC/Linux)

Ten darmowy program do ściągania jest wyposażony w szereg ograniczeń, ale nadal wykonuje podstawową pracę programu do pobierania filmów na Youtube. Możesz pobierać filmy w rozdzielczości HD 720p, ale niewiele więcej. W rezultacie, program jest niezwykle prosty w obsłudze, co jest dużym plusem na jego korzyść, ale stale przypominają, co można dostać, jeśli używasz subskrypcji 'Premium'. Pełen zestaw opcji rozdzielczości, pobieranie wsadowe, konwersja formatów plików - wszystko to jest ograniczone w wolnej wersji programu.

Ale jeśli chcesz pobrać tylko kilka filmów i nie masz nic przeciwko ograniczeniu jakości 720p, to może to zrobić za Ciebie - ale nadal myślę, że będzie Ci lepiej z jedną z naszych polecanych aplikacji.

WinX Youtube Downloader (tylko PC)

Pomimo przestarzałego stylu projektowania interfejsu, WinX jest przyzwoitym programem do pobierania z Youtube'a dla użytkowników Windows. Oprócz Youtube'a umożliwia on pobieranie filmów z różnych serwisów hostingowych, a także ustawianie w kolejce wielu plików do pobrania i przetwarzanie ich wszystkich jednocześnie. Jednakże, przycisk "Convert Video" jest w rzeczywistości linkiem, który przenosi Cię na stronę dewelopera, mając nadzieję, że kupisz ich program Complete Video Toolbox.

Po wklejeniu adresu URL filmu, WinX analizuje go i udostępnia szereg możliwych opcji pobierania. Proces ten był dość powolny za pierwszym razem, gdy go użyłem, i nie wydaje się, aby był to dobry powód do powolnej reakcji, gdy inne programy są dość szybkie w tym samym zadaniu.

Dlaczego warto mieć przycisk 'Analizuj', skoro istnieje opcja 'Wklej i Analizuj'?

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma nic złego w tym programie, poza tym, że jest on nieco wolniejszy niż niektóre inne opcje. Przy odrobinę większej pracy interfejsu i pewnych optymalizacjach prędkości, mógłby być pretendentem do tytułu Najlepszego Free Youtube Downloader, ale nasz obecny wybór w tej kategorii jest w tej chwili wciąż lepszą opcją.

Xilisoft Youtube Video Converter (Mac/PC)

Nie, nie martw się, nie widzisz podwójnie - to jest drugi wpis na liście. Jeśli podoba Ci się wygląd płatnej wersji powyżej, ale nie masz budżetu, dostępna jest darmowa wersja, która ma bardziej ograniczony zestaw funkcji, jak widać poniżej. Jeśli szukasz podstawowego, łatwego w obsłudze programu do pobierania filmów, to może Ci to wystarczyć, ale oba nasze programy Winner's Circle są lepszym wyborem, niezależnie od tego, czy chcesz mieć darmowy program, czy nie.

Zastanawiam się, jaka jest różnica między 'Pobieranymi filmami' a 'lokalnymi' - powinny być takie same, ponieważ pobrane filmy stają się lokalne - ale Xilisoft nie mówi

Słowo końcowe

Cyfrowe wideo jest dziś wszędzie online, a dzięki odpowiedniej aplikacji do pobierania możesz przenieść świat wideo online na dysk twardy i wszystkie swoje urządzenia mobilne. Możesz cieszyć się filmami na własnych warunkach lub zmienić się z oglądającego w twórcę wideo, dodając do mieszanki dobry edytor wideo. Tylko pamiętaj - uważaj, aby przestrzegać wszystkich obowiązujących przepisów prawa lokalnego i warunków umów o świadczenie usług dla wszystkich stron i plików, do których masz dostęp. Nie jesteśmy odpowiedzialni za Twoje działania, tylko Ty!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz