Spotify to wspaniała aplikacja, jest wygodna, szybka i może działać pod 2G lub 3G (co jest dobre w podróży, jak właśnie odkryłem). Oferuje również wersję premium z dodatkowymi korzyściami, takimi jak offline streaming - można w nią grać w powietrzu lub na łodzi podwodnej. Brzmi znajomo?

Jeśli to czytasz, prawdopodobnie używasz Spotify na swoim komputerze - komputerze z systemem Windows PC lub Apple Mac. Uwielbiam mobilną aplikację Spotify, ale w żadnym wypadku nie jestem fanem ich aplikacji Desktop.

Dlaczego? Ponieważ aplikacja desktopowa nie jest wcale gładka. Stawiasz czoła ciągłym błędom podczas odtwarzania, rozładowaniu baterii lub innym problemom.

Co robisz, gdy takie problemy się zdarzają? Odinstaluj Spotify lub zainstaluj go od nowa. Łatwiej jednak powiedzieć niż zrobić. Podczas aktualizacji Spotify napotkałem osobiście kilka problemów, w tym błąd "nie można odinstalować Spotify". Bardzo irytujące!

Dlatego stworzyłem ten poradnik: aby pomóc Ci odinstalować Spotify bez straty czasu. Jest kilka sposobów, aby wykonać tę pracę. Zamierzam pokazać je wszystkie, więc jeśli jedna z nich nie zadziała, masz opcje.

Uwaga: Używam laptopa HP z systemem Windows 10. Samouczek Maca został stworzony przez JP.

Jak odinstalować Spotify w systemie Windows 10

Zalecamy najpierw wypróbować dwie pierwsze metody, ponieważ są one proste. Jeśli się nie sprawdzą, spróbuj metody 3.

Metoda 1: Za pośrednictwem ustawień systemu Windows

Uwaga: Ta metoda pozwala na odinstalowanie zarówno desktopu Spotify jak i aplikacji Windows. Użycie Panelu sterowania (Metoda 2) pozwoli na odinstalowanie odtwarzacza pulpitu.

Krok 1: Przejdź do paska wyszukiwania obok menu startowego Windows po lewej stronie. Wpisz "Odinstalowanie programu". Kliknij "Apps and features" w Ustawieniach systemowych.

Krok 2: Powinno się pojawić następujące okno. Przejdź do "Aplikacje i funkcje", jeśli jeszcze tam nie jesteś. Przewiń w dół, aby znaleźć Spotify, a następnie kliknij na aplikację i wybierz "Odinstaluj".

Metoda 2: Za pomocą Panelu sterowania

Uwaga: Ta metoda działa tylko w przypadku odinstalowania aplikacji desktopowej. Jeśli pobrałeś Spotify z Microsoft Store, nie będziesz mógł jej użyć.

Krok 1: Wpisz "Panel sterowania" na pasku wyszukiwania aplikacji Cortana.

Krok 2: Gdy pojawi się okno, wybierz "Odinstaluj program" w "Programs".

Krok 3: Przewiń w dół i znajdź Spotify, a następnie kliknij "Odinstaluj".

To jest to. Program Spotify powinien zostać pomyślnie usunięty w ciągu kilku sekund.

Jeśli system Windows lub sama aplikacja popełnia błędy podczas procesu deinstalacji i nie ma na to rozwiązania, spróbuj skorzystać z następującej metody.

Metoda 3: Użyj programu Third Party Uninstaller.

Jeśli udało ci się odinstalować Spotify, to hura! Jeśli masz problem z jego odinstalowaniem, Twoje oprogramowanie antywirusowe może uniemożliwiać działanie aplikacji lub może zostać usunięty własny deinstalator Spotify.

Nie martw się, możesz użyć zewnętrznego deinstalatora, aby zająć się resztą. Ale uważaj: Wiele stron internetowych nie jest godnych zaufania i może się okazać, że pobierasz złośliwe oprogramowanie.

Poniżej znajdują się dwa zalecane deinstalatory: CleanMyPC i IObit Uninstaller. Chociaż nie są one darmowym oprogramowaniem, oferują bezpłatną wersję próbną, dzięki czemu można ocenić program. Do tego tutorialu użyjemy CleanMyPC, ponieważ jest to jeden z najlepszych programów do czyszczenia komputerów, jakie testowaliśmy.

Krok 1: Pobierz CleanMyPC i zainstaluj ten program na swoim komputerze. Kiedy już go zainstalujesz, powinieneś zobaczyć jego główny ekran.

Krok 2: Kliknij na "Multi Uninstaller" i przewiń w dół, aby Spotify. Zaznacz pole wyboru obok niego i kliknij na "Odinstaluj".

Wersja płatna wyczyści również pozostałe pliki Spotify.

Jak odinstalować Spotify na komputerze Mac

Metoda 1: Ręczne usunięcie pliku Spotify i jego plików pomocniczych

Krok 1: Zakończyć Spotify jeśli aplikacja jest uruchomiona. Znajdź aplikację w Docku Mac, następnie kliknij prawym przyciskiem myszy (lub dwukrotnie) i wybierz "Quit".

Krok 2: Otwórz aplikację Finder > Applications, znajdź aplikację Spotify, wybierz ikonę aplikacji i przeciągnij ją do kosza.

Krok 3: Teraz nadszedł czas, aby usunąć pliki preferencji związane z Spotify. Zacznij od wyszukania "~/Library/Preferencje" i kliknij na folder "Preferencje".

Krok 4: Po otwarciu folderu "Preferencje", wykonaj kolejne wyszukiwanie, aby znaleźć pliki .plist związane z Spotify. Wybierz je, a następnie usuń.

Krok 5: Wyczyść pliki aplikacji związane ze Spotify (Uwaga: Ten krok nie jest zalecany, jeśli chcesz zachować kopię swoich rekordów Spotify). Po prostu wyszukaj "~/Library/Application Support" aby znaleźć folder "Spotify" i przeciągnij go do kosza.

To jest to. Ręczne odinstalowanie programu Spotify i oczyszczenie powiązanych z nim plików jest nieco czasochłonne. Jeśli wolisz szybszy sposób, polecamy poniższą metodę.

Metoda 2: Użyj programu CleanMyMac (zalecane)

Po pierwsze, warto zauważyć, że CleanMyMac X nie jest darmowym oprogramowaniem. Jednakże, możesz użyć wersji próbnej, aby usunąć Spotify lub inne aplikacje za darmo, o ile całkowity rozmiar pliku jest mniejszy niż 500 MB.

Krok 1: Pobierz program CleanMyMac X (najnowszą wersję) i zainstaluj aplikację na komputerze Mac. Uruchomić program CleanMyMac. Następnie wybierz opcję "Odinstaluj", znajdź opcję "Spotify" i wybierz związane z nią pliki do usunięcia.

Krok 2: Naciśnij przycisk "Odinstaluj" znajdujący się na dole. Gotowe! W moim przypadku pliki 315,9 MB związane z programem Spotify zostały całkowicie usunięte.

Jak ponownie zainstalować Spotify

Po całkowitym odinstalowaniu aplikacji Spotify i powiązanych z nią plików z komputera PC lub Mac, można ją dość łatwo przeinstalować.

Wystarczy odwiedzić oficjalną stronę internetową Spotify tutaj: https://www.spotify.com/us/.

Na górnym pasku nawigacji kliknij "Pobierz".

Plik instalacyjny zostanie automatycznie pobrany samodzielnie. Jedyne co musisz zrobić, to postępować zgodnie z instrukcjami, aby zainstalować aplikację na swoim komputerze.

Jeśli pobieranie nie rozpocznie się, kliknij na link "Spróbuj ponownie" na stronie (patrz powyżej), aby ręcznie pobrać aplikację.

Uwaga: Jeśli używasz komputera Mac, NIE znajdziesz aplikacji Spotify w Mac App Store. Wyobrażamy sobie, że jest to spowodowane tym, że Spotify jest bezpośrednim konkurentem Apple Music na rynku transmisji strumieniowej.

Jeszcze jedna rzecz

Czy desperacko musisz oszczędzać pamięć i baterię na komputerze, ale lubisz słuchać swojej listy odtwarzania Spotify podczas surfowania po sieci? Na szczęście, dobrzy ludzie w Spotify stworzyli odtwarzacz internetowy, dzięki któremu możesz przesyłać strumieniowo muzykę bez konieczności korzystania z niepotrzebnych zasobów systemowych.

Słowa końcowe

Spotify to niezwykle popularna platforma, która pozwala nam na dostęp do naszych ulubionych piosenek, artystów i list odtwarzania w podróży. Zrewolucjonizowała ona przemysł streamingu muzycznego i będzie nadal używana przez ludzi takich jak Ty i ja przez długi czas. Nie oznacza to, że kwestie techniczne powinny przeszkadzać nam w słuchaniu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz