Jedną z niesamowitych funkcji systemu MacOS jest to, że po podłączeniu do sieci Twój Mac zapamięta ją na zawsze. Następnym razem, gdy znajdziesz się w pobliżu sieci, Twój Mac połączy się z nią automatycznie.

Czasami jednak może to stanowić problem. Na przykład, gdy idziesz do mieszkania sąsiada i korzystasz z jego sieci Wi-Fi, Twój Mac nie przestanie się z nim łączyć, gdy z nim skończysz. Musisz stale wybierać własną sieć Wi-Fi w ciągu dnia - a to zaczyna Ci naprawdę przeszkadzać. A może masz w domu szybszą i lepszą sieć i chcesz, aby Twój Mac przestał łączyć się ze starą siecią.

Niezależnie od tego, czego potrzebujesz, w tym artykule pokażę Ci, jak krok po kroku zapomnieć o sieci na komputerze Mac. Cały proces zajmie mniej niż minutę:

Krok 1: Przesuń kursor na ikonę Wi-Fi w prawym górnym rogu ekranu i wybierz opcję Otwórz preferencje sieciowe.

Możesz także przejść do swoich Preferencji sieciowych, klikając logo Apple w lewym górnym rogu, a następnie wybrać Preferencje systemowe i Sieć.

Krok 2: Kliknij na panelu Wi-Fi, a następnie kliknij przycisk Zaawansowane.

Zostaniesz przekierowany do okna, w którym zostaną wyświetlone wszystkie sieci Wi-Fi w Twojej okolicy, a także wszystkie sieci, z którymi kiedykolwiek się połączyłeś.

Krok 3: Wybierz sieć, którą chcesz zapomnieć, kliknij na znak minus, a następnie naciśnij przycisk Usuń.

Zanim zamkniesz to okno, pamiętaj o kliknięciu przycisku Zastosuj. W ten sposób zabezpieczysz wszystkie wprowadzone zmiany.

Proszę bardzo! Teraz Twój Mac zapomniał o tej sieci Wi-Fi. Należy pamiętać, że nie jest to nieodwracalne. Zawsze możesz połączyć się z powrotem do tej sieci.

Jeszcze jedna rzecz

Masz wiele możliwości wyboru sieci Wi-Fi, ale nie jesteś pewien, która z nich jest najlepsza do połączenia, albo twoja sieć jest super wolna i nie wiesz dlaczego?

Explorer Wi-Fi może mieć odpowiedź. To niezwykle przydatna aplikacja, która skanuje, monitoruje i rozwiązuje problemy z siecią bezprzewodową za pomocą wbudowanej w komputer Mac karty Wi-Fi. Masz pełny wgląd w każdą sieć, np. w jakość sygnału, szerokość kanału, algorytm szyfrowania i wiele innych parametrów technicznych.

Oto główny interfejs przeglądarki Wi-Fi Explorer

Możesz również samodzielnie rozwiązywać potencjalne problemy z siecią, dzięki czemu oszczędzasz czas prosząc o pomoc technika. Aplikacja umożliwia identyfikację konfliktów kanałów, nakładających się na siebie lub problemów z konfiguracją, które mogą mieć wpływ na wydajność podłączonej sieci.

Pobierz aplikację Wi-Fi Explorer i ciesz się lepszym, bardziej stabilnym połączeniem sieciowym na komputerze Mac.

To wszystko dla tego artykułu. Mam nadzieję, że pomógł Ci pozbyć się tych irytujących sieci, z którymi nie chcesz się automatycznie łączyć. Jeśli napotkałeś jakieś inne problemy, zostaw komentarz poniżej.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz