Serwisy streamingowe, płyty, CD, pliki cyfrowe, radio internetowe. Jest tak wiele sposobów na dostęp i słuchanie muzyki. Oto, czego potrzebujesz, aby w pełni wykorzystać możliwości swojego systemu audio.

Zamierzasz podjąć decyzję i kupić swój pierwszy system hi-fi, szczerze mówiąc jesteśmy tak samo podekscytowani jak Ty! Ale zanim rozstaniesz się ze swoją ciężko zarobioną gotówką, pierwszym krokiem, jaki zalecamy wykonać, jest zastanowienie się nad sposobem, w jaki słuchasz swojej muzyki. Będą one odtwarzane przez Twój system za pośrednictwem "źródła" muzyki.

Źródło muzyki na najbardziej podstawowym poziomie to odtwarzacz muzyki w systemie. Tak więc, na przykład, źródłem może być odtwarzacz CD. Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się źródłom, które można dodać do konfiguracji hi-fi:

Odtwarzacz sieciowy

Znany również jako "streamer sieciowy", odtwarzacz sieciowy będzie obsługiwał wszystkie cyfrowe pliki audio. Obejmuje to pliki cyfrowe zapisane na komputerze, dysku USB lub dysku NAS. Działają one za pośrednictwem połączenia Wi-Fi, więc nie musisz koniecznie fizycznie podłączać do nich swojej muzyki. Odtwarzacze sieciowe dają Ci również dostęp do ulubionych serwisów streamingowych, takich jak Spotify czy Apple Music, a także setek internetowych stacji radiowych z całego świata. Możliwości wyboru są niemal nieograniczone!

Sprawdź także: Dźwięk - wprowadzenie

odtwarzacz CD

Odtwarzacz CD

Jeśli nadal słuchasz swojej kolekcji płyt CD, istnieje wiele odtwarzaczy CD, które możesz dodać do swojego systemu. Być może warto również rozejrzeć się za transportami CD. Urządzenia te po prostu odczytują dane z płyty i przekazują je do DAC-a, zamiast wykonywać obie te czynności. Nie zamierzamy się w to zagłębiać, ale jeśli masz ochotę na więcej lektury na temat tych urządzeń sprawdź nasz pełny blog tutaj.

Odtwarzacz płyt

Kupiłeś się do niedawnego odrodzenia winylu lub może nabyłeś kilka płyt ręcznie? Wtedy będziesz chciał dodać odtwarzacz płyt do swojej konfiguracji. Coś innego, czego możesz potrzebować do słuchania wosku, to stopień gramofonowy. Te małe pudełka (znane również jako przedwzmacniacze gramofonowe) wzmacniają małe sygnały audio, aby były wystarczająco głośne dla wzmacniacza. Czasami są one wbudowane we wzmacniacz lub gramofon, więc na pewno warto je sprawdzić przed zakupem.

Tak więc mamy tu kilka głównych źródeł, które można znaleźć w popularnym hi-fi. Oczywiście istnieje wiele więcej (skromna kaseta magnetofonowa widział kilka ostatnich miłości), niektóre z nich są poza sferą hi-fi (konsole do gier - patrzymy na ciebie!), więc rozejrzyj się i zobacz, co najlepiej pasuje do Twoich potrzeb słuchania.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz