Klonowanie dysku doskonale kopiuje każdy bit informacji z dysku twardego komputera na inny dysk. Replikuje on system operacyjny, sterowniki, oprogramowanie i dane Twojego komputera. Tworzy rozruchową kopię zapasową dysku twardego, dokładną kopię oryginału.

Carbon Copy Cloner ma nazwę, która dokładnie opisuje to, co zostało osiągnięte, i jest jedną z najlepszych aplikacji do klonowania istniejących. To znaczy, jeśli jesteś na komputerze Mac. W naszej recenzji Najlepszego oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych dla komputerów Mac znaleźliśmy ją jako "Najlepszy wybór dla klonowania dysku twardego". Jaka jest najbliższa alternatywa dla użytkownika Windows?

Uwaga: Obecnie nie istnieje Carbon Copy Cloner dla Windows, a producent Bombich Software nie planuje uruchomienia wersji dla Windows.

Jak oprogramowanie do klonowania dysku może pomóc

Terminy "klonowanie dysku" i "obrazowanie dysku" są często używane zamiennie, ale technicznie rzecz biorąc, to nie to samo. TechRadar wyjaśnia:

Klonowanie dysku to proces tworzenia dokładnej, nieskompresowanej repliki dysku twardego systemu na innym dysku. Powiązanym pojęciem, którego ludzie czasami używają zamiennie, ale tak nie jest, jest proces obrazowania dysku, który polega na tworzeniu kopii zapasowej dysku twardego na skompresowanym pliku. Ponieważ dyski twarde zawodzą częściej niż chcemy to przyznać, wszyscy użytkownicy komputerów muszą przygotować się na najgorsze i potrzebują oprogramowania do klonowania dysków.

Dlaczego oprogramowanie do klonowania dysków jest tak użyteczne?

Co oprogramowanie do klonowania dysków może zrobić dla mnie?

Kiedy klonujesz dysk, tworzysz jego kopię zapasową. Nie jest to zwykła kopia zapasowa, ale taka, która ma pewne zaskakujące zalety:

  1. Jeśli twój komputer lub dysk twardy umrze, możesz uruchomić się z dysku do klonowania i kontynuować pracę. To najszybszy sposób, aby stanąć na nogi po katastrofie.
  2. Oprogramowanie do klonowania pozwoli Ci na odtworzenie konfiguracji na komputerze z takim samym lub podobnym sprzętem. Szkoły i inne organizacje robią to bardzo często.
  3. Jeśli kupisz nowy dysk twardy dla swojego komputera, kopia zapasowa klonowania może umieścić Cię z powrotem tam, gdzie opuściłeś szybko i bez zamieszania, bez konieczności ponownej instalacji wszystkich swoich aplikacji.Może to dać komputerowi nowy start. Utwórz kopię zapasową klonu zaraz po zainstalowaniu systemu Windows i aplikacji, a wszystko będzie dobrze działać i przechowywać ją w bezpiecznym miejscu. Jeśli w przyszłości się zepsuje lub ulegnie zniszczeniu, jego przywrócenie sprawi, że znów będzie działać płynnie.
  4. Kopia zapasowa klonu zawiera nie tylko Twoje pliki, ale także resztki plików, które zostały utracone lub usunięte. Oprogramowanie do odzyskiwania danych może być w stanie odzyskać utracony cenny plik z klonu.

Dlaczego Carbon Copy Cloner jest tak dobry?

Kiedy przeglądaliśmy najlepsze aplikacje do tworzenia kopii zapasowych komputerów Mac, uznaliśmy Carbon Copy Cloner za "Najlepszy wybór dla klonowania dysków twardych". Nie jesteśmy jedynymi, którzy są pod wrażeniem. Nawet ich konkurent, EaseUS, daj mu szacunek:

Carbon Copy Cloner, który nazywa się po prostu CCC, jest programem tylko dla Maców. Jest to jak dotąd najczęściej pobierana aplikacja do tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych, kopiowania na dysk twardy i klonowania.

Dlaczego jest taka dobra? Pasuje dla początkujących i zaawansowanych użytkowników, oferując dwa tryby pracy: prosty i zaawansowany. Trener klonowania" powiadomi Cię o wszelkich problemach z konfiguracją, a ponadto zawiera szereg funkcji tworzenia kopii zapasowych, które wykraczają daleko poza klonowanie, zapewniając prawie wszystko, czego potrzebujesz do kompletnego rozwiązania.

Krótko mówiąc, Carbon Copy Cloner oferuje użytkownikom komputerów Mac najprostszy sposób na rozpoczęcie pracy po katastrofie. W następnej sekcji przedstawimy Ci siedem dobrych alternatyw (plus zapasowa) dla systemu Windows.

7 Alternatyw klonerów dla użytkowników Windows

1. Acronis True Image

Acronis True Image może tworzyć kopie zapasowe komputera PC lub Mac i obejmuje klonowanie i obrazowanie. Jest to wszechstronna aplikacja do tworzenia kopii zapasowych, która może obsługiwać lokalne kopie zapasowe i kopie w chmurze, jak również klonowanie, i została nagrodzona naszym najlepszym oprogramowaniem do tworzenia kopii zapasowych dla systemu Windows 10. Polecamy ją.

2. Paragon Drive Copy Professional

Paragon Drive Copy Professional jest specjalistycznym narzędziem do tworzenia napędów do klonowania i migracji danych.

3. EaseUS Partition Master

EaseUS Partition Master 13.0 obejmuje klonowanie dysków twardych i partycji. Może on również modyfikować partycje bez utraty danych oraz przywracać utracone partycje.

4. Kopiowanie dysku MiniTool

MiniTool Drive Copy Free jest bezpłatnym i łatwym w użyciu narzędziem, które może kopiować dane z dysku na dysk lub z partycji na partycję.

5. Macrium Reflect

Macrium Reflect 7 Free Edition to bezpłatne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych, obrazowania dysku i klonowania do użytku komercyjnego i osobistego. Zawiera harmonogram zadań i może tworzyć klony dysku podczas pracy systemu Windows.

6. AOMEI Backupper

AOMEI Backupper Standard 4.6.2 jest wszechstronnie utalentowanym, darmowym narzędziem, które tworzy kopie zapasowe, synchronizuje i klonuje system Windows, aplikacje i dane. Jest łatwe w użyciu i nadaje się zarówno do użytku domowego jak i biznesowego. W naszej recenzji The Best Backup Software for Windows 10, Thomas uznał go za najlepszy darmowy system do tworzenia kopii zapasowych dla systemu Windows.

7. DriveImage XML

DriveImage XML v2.60 jest bezpłatny do użytku osobistego. Można kopiować bezpośrednio z dysku na dysk, a tworzenie kopii zapasowych może być zaplanowane. Napęd może być klonowany podczas pracy systemu Windows, a DriveImage może być również uruchamiany z płyty rozruchowej.

8. Clonezilla

Oto dodatkowa sugestia, którą dam ci za darmo, która jest nieco inna. To nie jest aplikacja dla Windows - działa na Linuksie - ale niedźwiedź ze mną tutaj. Clonezilla ma fajną nazwę, działa z płyty bootowalnej, może sklonować twój napęd Windows i jest całkowicie darmowa. Nie jest to najlepsza opcja dla początkujących, ale działa dobrze. Użyłem go z powodzeniem kilka lat temu do klonowania serwera Windows, który był na ostatnich nogach.

Więc co powinienem zrobić?

To długa (i niekompletna) lista programów do klonowania systemu Windows. Który z nich jest dla ciebie najlepszym wyborem?

Jeśli szukasz w pełni funkcjonalnego oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych, które może również klonować dyski, polecam Acronis True Image. Jest to doskonałe, wszechstronne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych, za które warto zapłacić. Dwie dobre darmowe alternatywy to AOMEI Backupper Standard 4.6.2 i Macrium Reflect 7 Free Edition.

Ale jeśli wolisz używać specjalistycznej aplikacji, która tylko klonuje i nie będzie Cię nic kosztować, spróbuj aplikacji MiniTool Drive Copy Free lub DriveImage XML v2.60.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz