Systemy operacyjne i rejestratory ekranowe

Biorąc pod uwagę fakt, że każdy nowoczesny system operacyjny wykorzystuje ekran do interakcji z użytkownikami, istnieje niezwykle niewiele sposobów na rzeczywiste uchwycenie treści wyświetlanych na ekranie. Jeśli kiedykolwiek widziałeś, jak ktoś zamieszcza na smartfonie zdjęcie swojego ekranu komputera (co zdarza się częściej niż można by się tego spodziewać), zdasz sobie sprawę, jak powszechny jest ten problem i jak często ludzie robią śmieszne rzeczy, aby go rozwiązać.

Właściwie wciąż zadziwia mnie to, że w nowoczesnych systemach operacyjnych nie ma nagrań ekranowych - przynajmniej w pełni funkcjonalnego nagrania ekranowego. Zawsze można było skorzystać z przycisku "PrtScn" (lub "Command+Shift+4" na komputerze Mac), aby skopiować nieruchomy obraz ekranu do wirtualnego schowka, ale to mniej więcej tyle. Zamiast tego, zarówno Windows, jak i Mac używają dodatkowych programów do zarządzania nagrywaniem ekranu i żaden z nich nie wykonuje bardzo dobrej pracy - chociaż darmowy program Quicktime Player na Mac'a robi to znacznie lepiej niż Windows.

Jeśli zastanawiasz się o co chodzi z tym rejestratorem Windows, nie czuj się źle - jest on prawie całkowicie nieznany, dostępny tylko w Windows 10 i bardzo ograniczony pod względem funkcji. Jest prawie zupełnie nieznany, ponieważ w rzeczywistości jest to funkcja zwana "Game DVR", która jest dołączona do aplikacji na Xboksa przeznaczonej do nagrywania sesji gier. Ma on bardzo ograniczone możliwości nagrywania i absolutnie nie posiada żadnych funkcji edycyjnych ani innych adnotacji, których należałoby oczekiwać od w pełni funkcjonalnego rejestratora ekranowego.

MacOS również posiada nagrywarkę ekranową, ale ma ona postać Quicktime Player. Jest on o wiele prostszy w dostępie w porównaniu z obręczami, przez które Windows umożliwia skakanie, a nawet podstawowe przycinanie i edycję filmu. Twoje filmy muszą być nagrane w określonym formacie (H.264 video i AAC audio), który może nie działać dla Twojego końcowego urządzenia wyjściowego. Większość nowoczesnych urządzeń będzie odtwarzać plik wideo w tym formacie, ale dobrze byłoby mieć pewien wybór co do sposobu jego kodowania. Jednak nawet z tymi dodatkowymi zaletami w stosunku do okropnego rejestratora gier, które można znaleźć w systemie Windows, dedykowany rejestrator ekranowy ma o wiele więcej do zaoferowania.

Zarówno Microsoft, jak i Apple nie wydają się rozważać dodawania bardziej wydajnych funkcji nagrywania na ekranie jako wysokiego priorytetu, pomimo ciągle rosnącej popularności wideo online. Obydwaj starają się rozbijać programy dodatkowe poprzez własne sklepy z aplikacjami, ale byłoby o wiele bardziej przydatne dla użytkowników, aby mieć pełną integrację na każdym poziomie systemu operacyjnego. Do dnia, w którym zorientują się, czego chcemy, wszyscy będziemy używać aplikacji innych firm do przechwytywania naszych ekranów - i jestem pewien, że ci programiści są z tego całkiem zadowoleni!

Jak wybieramy zwycięzców

Czy może nagrywać obrazy i filmy?

Jest to absolutne minimum, jakiego można oczekiwać od rejestratora ekranowego, ale zaskakujące jest to, jak wiele programów do przechwytywania obrazów na ekranie pozwala na zapisywanie tylko pojedynczych obrazów. Są to zasadniczo uwielbiane komendy "Print Screen", które nigdy nie wydawały mi się bardzo przydatne. Dobry dyktafon ekranowy pozwoli Ci przechwytywać zarówno nieruchome obrazy, jak i filmy wideo o nieograniczonej długości, a najlepsze z nich pozwolą Ci również na nagrywanie filmów, gdy aplikacje działają w trybie pełnoekranowym (np. gry i wideokonferencje).

Czy można regulować funkcje na ekranie w obrębie nagrań?

Jeśli tworzysz samouczek wideo lub starasz się uzyskać/zapewnić wsparcie techniczne, ważne jest, aby każde działanie było jak najbardziej przejrzyste. Gdy pełny ekran pulpitu został zredukowany do rozmiaru odtwarzacza wideo, czasami trudno jest śledzić kursory lub zauważyć, że dany przycisk został kliknięty. Najlepsze rejestratory ekranowe pozwolą na podkreślenie wszystkich tych elementów, zwiększając wizualny rozmiar kursora i śledząc kliknięcia myszą.

Czy możesz dodać adnotacje obrazkowe i głosowe do swoich nagrań?

Kiedy nagrywasz skomplikowany program pełnoekranowy z dużą ilością funkcji, możesz chcieć wyróżnić i oznaczyć konkretne elementy. Jeśli nagrywasz serię kroków do samouczka wideo, jest to o wiele łatwiejsze, jeśli możesz po prostu nagrać lektora podczas demonstrowania rzeczywistej procedury, zamiast dodawać ją później w osobnym programie. Najlepsze nagrywarki ekranowe pozwolą Ci włączyć adnotacje obrazkowe i głosowe bezpośrednio do Twoich nagrań, oprócz dowolnego dźwięku systemowego.

Czy są one wyposażone w jakieś funkcje edycyjne?

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś stworzyć szybki film z nagraniem ekranu, prawdopodobnie docenisz, że nie zawsze wszystko jest w porządku na pierwszym ujęciu. Zamiast robić dziesięć ujęć, aby uzyskać dokładnie idealne nagranie, podstawowe funkcje edycji pozwalają na usunięcie niewygodnych fragmentów filmu. Nawet jeśli tylko tworzysz zrzuty ekranu, możliwość edycji i dodawania rzeczy bezpośrednio w swoim programie do przechwytywania jest o wiele prostsza niż zabieranie wszystkiego do osobnego programu do edycji obrazu.

Czy jest to łatwe w użyciu?

Jak w przypadku wszystkich programów, jednym z najważniejszych czynników jest łatwość obsługi. Jeśli stworzysz najpotężniejsze na świecie oprogramowanie do nagrywania ekranów, ale uczynisz je niezwykle trudnym w użyciu, wtedy (niespodzianka, zaskoczenie) nikt nie będzie używał go obu. Dobrze zaprojektowany program, który w swojej konstrukcji interfejsu stawia na pierwszym miejscu doświadczenie użytkownika, zawsze będzie lepszym wyborem niż inny program o podobnych funkcjach zakopany w mylącym układzie.

Zwycięzcy

Najlepsze oprogramowanie do nagrywania na ekranie płatnym: Flashback Pro 5

Choć jest on nieco droższy niż niektóre inne rejestratory ekranowe, które recenzowałem, Flashback Pro nadrabia to kompletnym rozwiązaniem nagrywania ekranowego typu "wszystko w jednym", które zawiera również doskonały edytor wideo. Niestety, jest on dostępny tylko dla Windows, ale użytkownicy Maców mogą go uruchomić z Parallels Desktop lub inną wirtualną maszyną. Nie jest on jednak obsługiwany przez programistów, więc przed zakupem upewnij się, że wypróbujesz go w wersji próbnej, aby zapewnić jego bezproblemowe działanie.

Miło jest mieć tutoriale, pomoc i wsparcie zaraz po uruchomieniu programu.

Na powierzchni, Flashback Pro wydaje się być bardzo prostym programem. Możesz nagrywać cały ekran, określony region lub pstryknąć nagranie do konkretnego okna. Możesz dołączyć dźwięk systemowy, jak również głos z mikrofonu i w tym samym czasie możesz nagrywać swoją kamerę internetową. Możesz nawet zaplanować nagrania, chociaż nie jestem do końca pewien, do czego ta funkcja jest przeznaczona. Kiedy już zaczniesz z niej korzystać, zdasz sobie sprawę, jak potężna jest - w dużej mierze dzięki wbudowanemu edytorowi wideo.

Jedyny drobny problem, na jaki natknąłem się podczas korzystania z Flashbacku, to tryb nagrywania w oknie. Stwierdziłem, że tak naprawdę był on zbyt zdolny do wybierania różnych sekcji okna Photoshopa i musiałem trochę poeksperymentować, machając kursorem po ekranie, aby znaleźć odpowiednie miejsce do podświetlenia całego programu, a nie tylko jednego panelu paska narzędzi. Istniała jasnoczerwona strefa wyboru, która dawała mi znać, kiedy znalazłem właściwe miejsce, ale wciąż była trochę zbyt czuła.

Nagrywałem edycję Photoshopa, dlatego tło tego zrzutu ekranu jest niezwykłe.

Początkowo twoje nagrania są zapisywane w zastrzeżonym formacie Flashback, ale możesz je szybko wyeksportować jako plik wideo, który można odtworzyć na prawie każdym urządzeniu, lub przesłać bezpośrednio na konto Youtube z poziomu programu. Flashback naprawdę świeci, gdy klikniesz 'Open', ponieważ ładuje on Twoje nagranie w Flashback Player. Nie jestem pewien, dlaczego nazwali go 'Player', ponieważ jest to o wiele bardziej edytor niż odtwarzacz, ale ten drobny punkt znika w tle, gdy zdajesz sobie sprawę, jak bardzo jest on zdolny.

Możesz wykonywać podstawowe edycje, takie jak przycinanie niepożądanych fragmentów nagrania, ale możesz również dodać szeroki zakres wywołań, strzałek, przycisków i innych obrazów do każdego punktu w filmie. Możesz nie widzieć zbyt wyraźnie na powyższym zrzucie ekranu, ale Twój kursor jest podświetlony i wszystkie Twoje kliknięcia są śledzone, co jest ogromną pomocą dla filmów instruktażowych i tutoriali. Możesz dostosować styl podświetlania kursora, a nawet zwiększyć jego rozmiar w celu uzyskania dodatkowej przejrzystości.

Czerwone kółka reprezentują kliknięcia w każdej ramce, a nawet klawisze skrótów klawiszowych do przeskakiwania wokół osi czasu pomiędzy nimi.

Jeśli masz jakiekolwiek doświadczenie z oprogramowaniem do edycji wideo, natychmiast rozpoznasz oś czasu, która przebiega wzdłuż dna odtwarzacza/ edytora. Pozwala to nie tylko na kontrolę nad filmem klatka po klatce, ale także na specjalną ścieżkę do identyfikacji kliknięć i ruchów myszy. Istnieje wiele pomocnych funkcji, które sprawiają, że praca z wideo jest prosta, rodzaj małych poprawek projektowych, które można znaleźć tylko w dobrze zaprojektowanym oprogramowaniu. Nie chciałbyś edytować filmu fabularnego za pomocą edytora, ale jest to najlepszy film, jaki znalazłem w rejestratorze ekranu.

Kiedy skończysz edytować swój film, możesz wyeksportować go jako plik wideo lub udostępnić go online. Proces udostępniania jest dość prosty i pozwala na przesłanie go bezpośrednio na konto Youtube lub serwer FTP. Musisz pozwolić Flashbackowi na dostęp do swojego konta Youtube poprzez zalogowanie się na swoje konto Google, ale musisz przejść przez ten proces tylko raz i zapamięta on wszystko za Ciebie.

Flashback jest z łatwością najlepszym rejestratorem ekranu, jakiego kiedykolwiek używałem, dzięki prostemu interfejsowi nagrywania i zdolnemu edytorowi wideo. W międzyczasie możesz ściągnąć darmową wersję próbną, aby samemu ją przetestować przed zakupem. Jedynym ograniczeniem jest to, że wszelkie tworzone przez Ciebie filmy będą oznaczone znakiem wodnym w prawym górnym rogu, jak widać na wcześniejszych zrzutach ekranu.

Najlepsze darmowe oprogramowanie do nagrywania ekranowego: OBS Studio (Windows/Mac/Linux)

OBS Studio, czyli Open Broadcaster Software Studio, jest projektem open-source "stworzonym i utrzymywanym przez Jima" według strony internetowej, ale jest wielu współpracowników, którzy pomagali w rozwoju oprogramowania od momentu jego pierwszych wydań. Pomimo tego, że na stronie nie ma żadnych informacji na temat Jima, samo oprogramowanie jest niejasne. Jest to doskonała darmowa alternatywa dla podstawowych opcji nagrywania ekranowego, które zapewnia system operacyjny, wraz z pełnymi opcjami nagrywania ekranowego i integracji z wieloma popularnymi usługami transmisji strumieniowej.

Interfejs OBS Studio posiada czysty, wolny od bałaganu, nowoczesny design, którego brakuje w większości darmowych i otwartych projektów.

Nie ma żadnego pomocnego przewodnika wprowadzającego, który przeprowadziłby Cię przez proces korzystania z programu po raz pierwszy, ale istnieje kilka podstawowych przewodników szybkiego startu, które zostały przygotowane przez innych użytkowników społeczności (możesz je znaleźć tutaj). Dostępny jest także kreator automatycznej konfiguracji, który pomaga w niektórych z bardziej technicznych elementów, takich jak rozdzielczość i szybkość klatek na sekundę, choć ostrzega, że jest on nadal w fazie beta. Zadziałał on dla mnie całkiem nieźle, ale nie jestem pewien, dlaczego konieczne było przejście do tego aspektu.

Nagrywanie wideo przy 60 FPS jest miłym akcentem i pokazuje niesamowicie płynny ruch

Po dokonaniu wstępnej konfiguracji należy skonfigurować źródło obrazu do nagrania. OBS Studio oferuje szeroki zakres opcji, od nagrywania określonego okna programu do nagrywania całego ekranu, a także pozwala na nagrywanie pełnoekranowych źródeł wideo, takich jak gry. Może ono również nagrywać bezpośrednio z kamery internetowej lub innego źródła wideo, albo nagrywać tylko dźwięk, jeśli chcesz.

Zjedz swoje serce, M.C. Escher! Ustawienie źródła na 'Display Capture' (Przechwytywanie obrazu) pokazuje podgląd tego, co nagrywasz, łącznie z samym podglądem, tworząc nieoczekiwany efekt tunelu.

Możesz również połączyć wiele źródeł treści, aby stworzyć efekt "obraz w obrazie". Jest to idealne rozwiązanie do łączenia samouczka lub strumienia gier z klipem wideo z kamery internetowej, przeglądarki lub innej kombinacji wejść. Możesz połączyć tyle źródeł, ile chcesz, chociaż po dwóch prawdopodobnie zaczniesz przyprawiać użytkowników o większy ból głowy, niż ten, który dostałem od gry z efektem tunelu.

Źródło 'Window Capture' zablokowane, aby pokazać Photoshopa, a źródło 'Browser' pokazujące Lynda.com skalowane w dół i nakładane

Jeśli chcesz stworzyć bardziej złożone nagranie, OBS Studio ma kilka podstawowych opcji, które nazywa "Scenami". Konfigurowanie Sceny odbywa się w tym samym ogólnym procesie, co konfigurowanie źródła, choć należy się upewnić, że znajdujemy się w trybie 'Studio', który daje nam dwie sceny obok siebie, dzięki czemu możemy mieć pewność, że wszystko przejdzie prawidłowo.

Niestety, jest to część programu, która wciąż może wymagać pewnych prac rozwojowych, ponieważ Twój stopień kontroli jest dość ograniczony. Możesz zdefiniować różne przejścia, takie jak zaniki pomiędzy dwiema scenami, ale to wszystko. Wygląda na to, że byłoby to idealne miejsce do włączenia podstawowego edytora wideo, ale jak na razie jest to nadal poza zakresem programu.

Dla wielu przypadkowych użytkowników, OBS Studio w rzeczywistości dostarczy więcej funkcji niż potrzebujesz, ale to odświeżające zobaczyć tak sprawny i dobrze zaprojektowany program dostępny w społeczności open source. Jest potężny, elastyczny i ogólnie łatwy w użyciu, chociaż byłoby miło dołączyć podstawowy edytor wideo do przycinania klipów - zwłaszcza, aby pomóc uniknąć efektu "wizji tunelu", który można uzyskać na początku i na końcu filmu podczas nagrywania całego ekranu. Możesz skonfigurować skróty klawiszowe, aby rozpoczynać i kończyć nagrywanie/transmisję, ale z jakiegoś powodu nie mają one domyślnych ustawień i muszą być ustawione jako pierwsze, aby mogły być użyte.

Jeśli szukasz rejestratora ekranowego z ograniczonym budżetem, trudno będzie znaleźć bardziej wydajną opcję niż OBS Studio. Jeśli połączysz go z dedykowanym edytorem wideo, w mgnieniu oka będziesz w drodze do tworzenia wypolerowanych treści wideo.

Konkurs płatny

1. TechSmith Snagit (Windows/Mac)

Przez lata korzystałem z wielu produktów TechSmith i zawsze uważałem je za dobrze zaprojektowane, niezawodne i wypełnione doskonałymi przewodnikami wprowadzającymi, tutorialami i wsparciem technicznym. Snagit prawie wygrał w kategorii najlepiej płatnych rejestratorów ekranowych, ale jego brak edytora wideo powalił go na kolana. Ale w przeciwieństwie do Flashback 5 jest dostępny dla komputerów Mac, więc zgłębiłem go nieco bardziej szczegółowo niż reszta płatnych zawodów dla tych z Was, którzy szukają świetnego rejestratora ekranu Mac.

Przez większość czasu prawdopodobnie będziesz chciał używać Snagita w trybie 'All-in-One', ponieważ łączy on w sobie większość funkcji trybów Obraz i Video. Jedynym wyjątkiem jest to, że zakładka Video daje Ci możliwość nagrywania bezpośrednio z kamery internetowej, a także kilka opcji dotyczących tego, czy chcesz nagrywać dźwięk systemowy, dźwięk z mikrofonu, czy oba.

Podoba mi się, że możesz edytować menu miejsc docelowych, aby dodać lub usunąć potrzebne funkcje

Trochę trudno jest pokazać zrzuty ekranu Snagit w akcji, ponieważ zastępuje on inne metody przechwytywania obrazu, ale wykorzystuje intuicyjną metodę definiowania obszaru ekranu do przechwycenia. Możesz po prostu kliknąć i przeciągnąć, aby zdefiniować dowolny rozmiar obszaru, albo możesz najechać myszką na różne elementy ekranu, co spowoduje automatyczne wykrycie wyświetlanego obszaru i przyciągnięcie go do siebie. Ta funkcja działa nawet w całych oknach, więc możesz podświetlać sekcje programu, a nawet tekst/przyciski w oknie dialogowym, jeśli chcesz (choć nie jestem pewien, dlaczego musiałbyś wyświetlać jeden przycisk).

Jeśli chodzi o zapisywanie ostatecznego zrzutu, możesz zapisać go na komputerze, na stronie FTP lub w dowolnej z kilku usług przechowywania online. Automatyzacja to ogromna pomoc dla każdego, kto musi natychmiast podzielić się swoją treścią, jak to często robię przy tworzeniu samouczka i filmów instruktażowych.

W przeciwieństwie do wielu programów do nagrywania ekranów, Snagit pozwala na wykonanie kilku podstawowych edycji nagrań wideo. Możesz tylko przycinać fragmenty z nagrania, ale w większości przypadków pozwoli to na usunięcie niechcianych fragmentów z nagrania. Jeśli chcesz zrobić coś bardziej skomplikowanego, musisz użyć dedykowanego edytora wideo. Jeśli chcesz dodać adnotacje lub edytować pojedynczy obraz, edytor Snagit Editor zapewni Ci wszystko, czego będziesz potrzebować bezpośrednio w programie.

Naprawdę chciałbym zobaczyć, jak TechSmith zawiera podobne funkcje do edycji klipów wideo, ale to by zaczęło powielać niektóre z funkcji, które można znaleźć w ich doskonałym edytorze wideo Camtasia (przeczytaj moją recenzję Camtasia tutaj na SoftwareHow).

W edytorze Snagit Editor znajdziesz pełną gamę strzałek, wywołań, kształtów, a nawet emojisów, które możesz dodać do swoich zdjęć (a dla was, miłośników kotów, ma na imię Simon, mieszka z moją siostrą i jest teraz dużo starszy - ale wciąż tak głupiutki jak ????. )

Oprócz tego, że Snagit jest funkcjonalną, lekką i przyjazną dla użytkownika aplikacją do nagrywania na ekranie, integruje się również z mobilną aplikacją TechSmith o nazwie Fuse (dostępną dla systemów Android, iOS i Windows Phone). Integracja ta jest niezwykle pomocna dla osób, które tworzą samouczki i materiały e-learningowe dla aplikacji i urządzeń mobilnych, i jest to świetny model, jak wypełnić lukę między komputerami mobilnymi i stacjonarnymi. Wystarczy zainstalować aplikację, połączyć się z tą samą siecią i kliknąć przycisk "Send to Snagit" w telefonie. Będziesz mógł szybko i łatwo edytować obrazy w edytorze Snagit i dzielić się nimi bezpośrednio z szerszym światem.

Jeśli nadal nie jesteś pewien, czy jest on odpowiedni dla Ciebie, możesz przeczytać moją dłuższą, szczegółową recenzję Snagita tutaj, w SoftwareHow.

2. TinyTake .

(Okna/Mac)

Jest to przyzwoity mały program z ogromnym problemem: deweloperzy stworzyli śmieszną gamę planów abonamentowych (istnieje 5 różnych opcji), a wszystkie są dość drogie dla oprogramowania do nagrywania na ekranie. Jakby tego było mało, nawet najdroższy poziom subskrypcji nadal ma ograniczenie co do tego, jak długo mogą być nagrania.

Uważam, że proces konfiguracji jest niepotrzebnie długi, ale być może jestem po prostu zbyt niecierpliwy

Wszystko to opiera się na fakcie, że TinyTake oferuje wbudowany sposób udostępniania nagrań online za pośrednictwem dedykowanego portalu internetowego, wraz z maksymalnie 2 TB przestrzeni dyskowej. Jednak w świecie pełnym darmowej pamięci masowej online z Youtube'a, Google Drive'a, Dropbox'a, OneDrive'a i innych, wydaje się, że nie trzeba kupować przestrzeni dyskowej, którą można wykorzystać tylko do jednej konkretnej aplikacji.

Zacząłem się denerwować niekończącymi się krokami w tym programie, zanim nawet dostałem szansę na wykorzystanie go, co nie jest dobrym znakiem - ale jak dobry recenzent, chciałem zobaczyć, co to i tak może zrobić. Użycie gotowego systemu uwierzytelniania, takiego jak "Zaloguj się za pomocą Google" lub Facebooka czy Twittera, znacznie uprościłoby ten proces dla użytkowników. Ten wybór nie ma sensu, dopóki nie przypomnisz sobie, że model biznesowy MangoApps opiera się na sprzedaży powtarzających się subskrypcji - więc pomaga im, gdy jesteś zablokowany.

Jest to przejrzyście zaprojektowany program z przyzwoitymi funkcjami nagrywania na ekranie, co postawiłoby go wyżej na liście pretendentów, gdyby był prostszy w konfiguracji.

Moje ostatnie wrażenie jest takie, że deweloperzy nigdy nie obserwują, jak ktoś inny używa ich oprogramowania - podjęliby zupełnie inne decyzje projektowe, gdyby przeprowadzali więcej testów z użytkownikami. TinyTake ma wiele potencjałów, ale jest pogrzebany w tak wielu niepotrzebnych komplikacjach, że tak naprawdę nie mogę go nikomu polecić. Jest to jedyny rejestrator ekranu, który rozbił się podczas moich testów - i robił już złe rzeczy zanim się rozbił (kto zrzuty ekranu z paska zadań?). Możesz mieć więcej szczęścia, ale upewnij się, że przetestowałeś darmowy test dla siebie, zanim kupisz plan abonamentowy.

3. MadCap Mimic

(Windows/macOS)

Mimic jest zdecydowanie na drogim końcu spektrum dla oprogramowania do nagrywania na ekranie, ale jest to również jeden z najpotężniejszych wpisów na tej liście. Jest on zaprojektowany specjalnie dla sektora tutorial i eLearning, i w rezultacie twierdzi, że ma wiele bardzo specjalistycznych narzędzi dedykowanych do tego celu. Choć niektórym z Was może się to spodobać, to jednak ze względu na swoją złożoność może również odciążyć resztę z Was.

Możesz anotować swoje nagrania, dodawać wywołania i podkreślać swoje działania kursora, ale nic, co testowałem, nie uzasadniało ceny. Możliwe jest automatyczne przesyłanie Twoich filmów do Youtube'a i Vimeo, ale te funkcje są ukryte w podmenu, zamiast znajdować się pod dużo bardziej oczywistym przyciskiem "Publikuj".

Jeśli szukasz dedykowanego twórcy filmów instruktażowych, może to być opcja dla Ciebie, ale nadmierna cena zakupu powinna skłonić każdego do zastanowienia. Edytor wideo jest co najmniej tak samo sprawny jak nasz zalecany wybór, ale jest prawie 6 razy droższy od licencji biznesowej. Na tym poziomie cenowym można kupić oprogramowanie przeznaczone do edycji dużych filmów, co oznacza, że Mimic nie pasuje do żadnej kategorii, a ty jesteś lepiej z jednym z naszych innych zaleceń.

Para Wolnych Alternatyw

TechSmith Jing (Windows/Mac)

To małe narzędzie było moim zajęciem w początkowym okresie nagrań ekranowych ze względu na jego całkowitą prostotę, ale TechSmith nie rozwija go już aktywnie. W związku z tym jest coraz bardziej w tyle jeśli chodzi o funkcje, ale jeśli szukasz tylko krótkich i prostych nagrań w formacie MP4, to jest to przydatny wybór.

Jing prezentuje się jako mała żółta kula, która dokuje do krawędzi ekranu, a Ty możesz ją przenosić gdziekolwiek chcesz. Po najechaniu kursorem myszy na niego, rozszerza się on, aby pokazać Ci kilka podstawowych opcji: rozpoczęcie nagrywania, przeglądanie poprzednich nagrań i ustawień.

Jing był w trakcie opracowywania przed Snagitem, a jeśli przetestowałeś obie metody, rozpoznasz tę samą metodę, która jest używana do określenia obszaru, który chcesz nagrać. Automatycznie wykryje on różne segmenty zawartości ekranu, aby ułatwić podświetlenie konkretnego okna, choć można również po prostu kliknąć i przeciągnąć, aby zdefiniować niestandardowy obszar.

Można również dodać dźwięk z mikrofonu do dźwięku systemowego, ale to mniej więcej w takim samym stopniu jak w przypadku funkcji nagrywania. TechSmith włączył integrację z darmową usługą udostępniania sieci Screencast.com, aby ułatwić dostęp do filmów wideo na całym świecie. Podczas gdy Jing wciąż ma szczególne miejsce w mojej pamięci, jeśli masz budżet, prawdopodobnie lepiej ci pójdzie z jedną z naszych polecanych aplikacji.

ShareX (tylko Windows)

ShareX to w pełni funkcjonalny rejestrator ekranowy, który zapewnia wiele funkcji, które znalazły się w naszym płatnym zwycięzcy. Ale jak zbyt wiele wolnego oprogramowania, główną wadą jest to, że jest ono niezwykle frustrujące w użyciu. Wszystkie możliwości są dostępne, ale interfejs pozostawia wiele do życzenia i nie ma prawie żadnych pomocnych samouczków czy dokumentacji. Biorąc pod uwagę to, jak prawdziwie altruistyczni są twórcy oprogramowania open source, wciąż zadziwia mnie to, że nie wykonują oni więcej pracy nad interfejsem.

Możesz wykonywać wszystkie rodzaje podstawowych zadań związanych z nagrywaniem, w tym przechwytywanie obrazu i wideo z ekranu, konkretnych okien lub kamery internetowej. Jednakże, przy pierwszej próbie nagrania ekranu program automatycznie pobiera ffmpeg.exe dla Ciebie, kiedy byłoby równie łatwo dołączyć go jako część pakietu instalacyjnego. Nie ma żadnych opcji adnotacji ani funkcji edycji wideo, ale jest imponujący zakres wbudowanych funkcji udostępniania (jak można się spodziewać po nazwie), w tym wiele usług, o których nigdy wcześniej nie słyszałem.

Jeśli poświęcisz trochę czasu, aby się tego nauczyć, to jest to doskonale przystosowany program do nagrywania ekranu. Gdyby nie był wyłączny dla Windows, miałby większe szanse na zdobycie tytułu 'Best Free Screen Recorder', ale dopóki deweloperzy nie przeprojektują UI, po prostu nie może konkurować.

A Final Word

Dopóki Microsoft i Apple nie spojrzą poważnie na włączenie funkcji nagrywania ekranowego do swoich systemów operacyjnych na poziomie podstawowym, na pewno będziesz potrzebował programu innej firmy - zwłaszcza jeśli chcesz nagrywać filmy. Miejmy nadzieję, że jeden z tych wspaniałych programów do nagrywania ekranu spełni Twoje wymagania, niezależnie od tego, czy tworzysz profesjonalną treść e-learningową, czy tylko dzielisz się zabawnym zrzutem ekranu z przyjaciółmi.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz